RAM'i 1. ve 2. slota takınca görüntü gelmiyor

Atrax

Decapat
Selam. RAM'im 3600 MHz 8x2, anakart ASUS TUF B450 Pro Gaming ve işlemci Ryzen 5 3600. RAM'i 1 ve 3'e takınca 3 bip sesi alıyorum. PC çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakart ve aynı lanet sorun bende de var. 2 kere garantiye götürmeme rağmen "Sorun yok, iade 😂" dediler.

Açıldığında bir uzun bip, iki de kısa bip veriyor. ASUS'un beep kodlarında bu, bellek hatası demek oluyor- ki zaten anakartın RAM slotları veya genel olarak RAM'lerle bir sıkıntısı olduğunu düşünüyorum. Sistem hiçbir şekilde çift modül RAM varken açılmıyor. Birkaç kere bir ve ikinci slotta veya bir ve dördüncü slottayken açabildim ancak BIOS'a girip ayar değiştirmememe rağmen kaydedip çıktığımda yine biplemeleri aldım ve sistem açılmadı. Çoğu zaman tek modül RAM'le bile sistem açılmıyor.

Ryzen 5 3600 ve Ryzen 3 1200'le denememe rağmen fark yok, bugün veya yarın da Ryzen 5 3400G'yle deneyeceğim. Ryzen 5 3400G'yle denekerken kullandığım RAM'ler olan CORSAIR Vengeance RGB PRO SL RAM'ler yerine bu sefer GSKILL Ripjaws V RAM'leri kullanacağım. Tahminimce GSKILL RAM'lerle PC açılacak, deneyince göreceğim.

Gelişme olursa buraya yazacağım.

RAM'ler birbiri ile uyumsuz olabilir.
ramler aynı 8x2
Aynı anakart ve aynı lanet sorun bende de var. 2 kere garantiye götürmeme rağmen "sorun yok, iade 😂" dediler.

Açıldığında bir uzun bip, iki de kısa bip veriyor. ASUS'un beep kodlarında bu, bellek hatası demek oluyor- ki zaten anakartın RAM slotları veya genel olarak RAM'lerle bir sıkıntısı olduğunu düşünüyorum. Sistem hiçbir şekilde çift modül RAM varken açılmıyor. Birkaç kere bir ve ikinci slotta veya bir ve dördüncü slottayken açabildim ancak BIOS'a girip ayar değiştirmememe rağmen kaydedip çıktığımda yine biplemeleri aldım ve sistem açılmadı. Çoğu zaman tek modül RAM'le bile sistem açılmıyor.

Ryzen 5 3600 ve Ryzen 3 1200'le denememe rağmen fark yok, bugün veya yarın da Ryzen 5 3400G'yle deneyeceğim. Ryzen 5 3400G'yle denekerken kullandığım RAM'ler olan Corsair Vengeance RGB Pro sl RAM'ler yerine bu sefer G.Skill Ripjaws V RAM'leri kullanacağım. Tahminimce G.Skill RAM'lerle PC açılacak, deneyince göreceğim.

Gelişme olursa buraya yazacağım.

Bende de G.Skill Ripjaws 2x8 3600 MHz var.

Yeni konular

Geri
Yukarı