RAM'i 16 GB'a yükseltmeli miyim?

LongJohnSilver

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, laptopımın özellikleri şu şekilde: 8 GB DDR4 2400, i5 9300H, GTX 1650 4gb, 256 GB M.2 SSD. Oyunlarda ara ara saniyelik hatta saliselik falan droplar girebiliyor yahut atıyorum harita falan yüklenirken FPS düşüşü oluyor. Örnek olarak, herhangi bir Battle Royale oyununda yukarıdan atlarken harita yüklendikçe hafif bir kasıntı ya da GTA V'te hızlı araba sürerken falan. FPS takıntılı birisi değilim oyun yağ gibi aksın yeterli benim için. Tüm sürücülerim güncel. Lisanslı antivirüsü ile düzenli olarak taratıyorum. Cihazın içinde tek slot RAM var. Sizce 8'i çıkarıp 16 GB RAM takmalı mıyım? Bu işlem cihaza nefes aldırır mı ya da oyunlarda daha akıcı bir performans sunar mı? Ve önerebileceğiniz 1x16 GB RAM model marka varsa sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:
1x16 GB RAM yerine 2x8 GB RAM almanız daha iyi olacaktır. Zira Dual Channel her zaman daha verimlidir. Ana konuya gelirsek ; RAM odaklı oyunlarda ciddi FPS artışı olacaktır.
teşekkür ederim cevabınız için, dediğim gibi cihazımın içinde tek ram slotu bulunduğu için eğer yükseltirsem 1x16 ram alıp yapacağım

Yanlış bilgi
Reis şöyle, şimdi atıyorum 4 GB ekran kartın ve 8 GB RAM var, sen minmumluk 8 GB RAM'lık bir oyuna girdin; şimdi RAM'i yakma ihtimalin var ilk olarak, ikincisi ise ekran kartına yüklenir ve ısınır, üçüncüsü ise işlemci için. yani oyunu açmak için her türlü şeyi deneyecektir. İyi günler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda 8 yetmiyorsa 16gb'a geçmelisin. Ani takılmalar genelde tek kanal ram yüzünden olur. Bugün bende bir ram daha alarak çift kanala geçtim. Ani takılma hiç görmedim oyun oynarken. Tek kanalda arada takılmalar olabiliyordu. Kısacası sizde tek slot ram olduğu için oynadığınız oyunlar 8gb rami aşıyorsa alabilirsiniz. Şuanlık sıkıntı yoksa kalınabilir. Keşke çift slot olsaydı cihazda. :(

Yani 2x8, 1x16 ya göre daha iyi performans verecektir tabi ancak benim için önemli olan 1x16, 1x8 den daha iyi versin bahsettiğin sorunu çözsün yeterli :)
Evet, o sorunu cozer. Bu arada kusura bakmayin tek slotunuzun oldugu gozumden kacmis. Mevcut RAM'in ozelliklerini yazarsaniz (MHz ve CL degeri) ona benzer 16GB bir RAM onerebilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı