RAM'i 16 GB'a yükseltmeli miyim?

Oyunlarda 8 yetmiyorsa 16gb'a geçmelisin. Ani takılmalar genelde tek kanal ram yüzünden olur. Bugün bende bir ram daha alarak çift kanala geçtim. Ani takılma hiç görmedim oyun oynarken. Tek kanalda arada takılmalar olabiliyordu. Kısacası sizde tek slot ram olduğu için oynadığınız oyunlar 8gb rami aşıyorsa alabilirsiniz. Şuanlık sıkıntı yoksa kalınabilir. Keşke çift slot olsaydı cihazda. :(
Aslına bakarsan birçok oyunda olmuyor zaten atıyorum Lol dota2 cs go valorant falan. Ama tabi sistemin karşılamasına rağmen görece yüksek sistem isteyen ya da belkide fazla ram tüketen oyunlarda bu problem ile karşılaşıyorum

Hocam geçen forumda ki bir arkadaş1x8 den 2x8 belleğe yükseltmiş ve +50 fps civarı artış yaşamıştı. O da şaşırdığı için konu açmış zaten. Dual channel 2x8 GB bellek bilgisayarı çok rahatlatacaktır.

Call of Duty Warzone, Battlefield 5, Battlefield 1 gibi oyunlar 16 GB takmak gerekiyor. Hele bir de Windows'da çok RAM tüketen arka plan uygulamalarında varsa 16 GB bile yetmediği zamanlar olmuştu. Bu benim kullanımım...

Sanırım laptop da bir RAM girişi var. Ama iki tane daha olma olasılığı var. RAM'ler üst üste iki tane takılıyor olabilir. Bir RAM kasanın arkasından takılırken, bir RAM'de kasanın önünden klavyenin altından takılıyor olabilir. Önce bunu kontrol etmelisin. Tek 16 GB almak yerine bir tane 8 GB aynı RAM'den alman hem bütçene hem de Dual çalışırsa performans kazancı olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı