RAM'i 3200 MHz yapınca sistem açılmıyor

Klerwsky

Hectopat
Merhaba arkadaşlar şöyle bir sorunum var. BIOS ayarlarına girip RAM MHz ayarlarını degiştirince bilgisayarım açılmıyor, 3200 MHz destekleyen anakartım ve 3200 MHz RAM'im var. BIOS'ta herhangi bir bir ayarı degiştirip kayıt edince PC siyah ekran veriyor ve açılmıyor. Cevaplarınızı bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar şöyle bir sorunum var. BIOS ayarlarına girip RAM MHz ayarlarını degiştirince bilgisayarım açılmıyor, 3200 MHz destekleyen anakartım ve 3200 MHz RAM'im var. BIOS'ta herhangi bir bir ayarı degiştirip kayıt edince PC siyah ekran veriyor ve açılmıyor. Cevaplarınızı bekliyorum.
İşlemci nedir?

Xmp veya değişik adlı bir ayar var onu profile 1 yapın düzelecektir aynı sorun bendede oldu.

otomatik XMP 3200MHz ayarını kullanın. Sizin ayarladığınız manuel 3200MHz için birçok clock ayarı yapılmalı. Yapmayınca sistem doğal olarak açılmıyor.​

X. M.p 1 profile ayarı var onu seçiyorum 3200 oluyor fakat ayarları kayıt edip çıkınca siyah ekran oluyor BIOS sıfırlamadan açılmıyor bilgisayar. Herhangi bir bir ayarı degişince de aynı hatayı alıyorum.

XMP profilinde sorun varsa RAM'i garantiye yollayın. RAM modeli nedir?

G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM​

RAM'da skıntı oldugunu sanmıyorum BIOS sıfırlandıktan sonra böyle oldu.
D.O.C.P'de olabilir adi ikisinden biri olacak onu profile 1 yapınca sorun düzelecektir.

XMP profile 1'de kulanıyorum zaten onun dışında 3200 MHz olmuyor.
Daha önce böyle bir skıntı yoktu BIOS sıfırlanınca oldu RAM yerine farklı bir ayarı degiştirince yine aynı hatayı alıyorum siyah ekran oluyor ve açılmıyor BIOS pilini çıkarmak zorunda kalıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı