Çözüldü RAM'i takınca PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

enes genç

Kilopat
Daha fazla  
Aynı belekten 2 tane var, bu belleği takınca PC açılmıyor.
1600 AF varken slot değiştirince çalışıp açılmaya başlamıştı ama 5600'e geçince açılmadı.
Daha önce de böyle sorun yapıyordu ama böylesini ilk defa yaşadım.

Dosya Ekleri

• IMG_20230417_162010.jpg
    IMG_20230417_162010.jpg
    38,5 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kardeşim görmüyor musun RAM'in sarı pinleri ne hale gelmiş. Aseton damlat 2-3 damla, pamukla temizle orayı. Ya da silgi ile temizle.

Belleklerin yerini değiştim çalışmadı tek taktım çalışmadı bu sefer bu gösterdiğim belleği tek taktım sistem açılmadı sonra diğer slota taktım açıldı. Ondan sonra kapadım diğer slota da ikincisini taktım açıldı şu anda kullanıyorum.
Temizledim zaten.

Çok detay vermemişsin ama adım adım gidelim:
  • Tek tek takınca açılıyor mı?
  • Bu işlemlerden önce BIOS sıfırladın mı? Sıfırlamadıysan CLR_CMOS Jumper ile sıfırla: BIOS Sıfırlama Rehberi
  • Belleklerin aynı olması uyumlu olacağı anlamına GELMEZ. Kit mi bellekler?

Recep Abi ben ASRock AB350M kullanıyordum onda da aynı sorunu yaşıyordum. Farklı belleklerle Gigabyte B450M Gaming aldım bıktım bellek sorunundan ama bunda da yaşadım ama ilginç yöntemlerle tak çıkar bir daha tak yaparak çözdüm.

Gösterdiğiniz RAM'da sorun yoksa Anakart BIOS sürümünüz güncel mi?
Yeni mi taktınız 5600 işlemcisini?

Yeni taktım ve BIOS da güncel.
F64A.
  • Bu işlemlerden önce BIOS sıfırladın mı? Sıfırlamadıysan CLR_CMOS Jumper ile sıfırla: BIOS Sıfırlama Rehberi

Aynı belekten 2 tane var, bu belleği takınca PC açılmıyor.
1600 AF varken slot değiştirince çalışıp açılmaya başlamıştı ama 5600'e geçince açılmadı.
Daha önce de böyle sorun yapıyordu ama böylesini ilk defa yaşadım.
Kardeşim görmüyor musun RAM'in sarı pinleri ne hale gelmiş. Aseton damlat 2-3 damla, pamukla temizle orayı. Ya da silgi ile temizle.

Belleklerin yerini değiştim çalışmadı tek taktım çalışmadı bu sefer bu gösterdiğim belleği tek taktım sistem açılmadı sonra diğer slota taktım açıldı. Ondan sonra kapadım diğer slota da ikincisini taktım açıldı şu anda kullanıyorum.
Temizledim zaten.

Recep Abi ben ASRock AB350M kullanıyordum onda da aynı sorunu yaşıyordum. Farklı belleklerle Gigabyte B450M Gaming aldım bıktım bellek sorunundan ama bunda da yaşadım ama ilginç yöntemlerle tak çıkar bir daha tak yaparak çözdüm.

Gösterdiğiniz RAM'da sorun yoksa Anakart BIOS sürümünüz güncel mi?
Yeni mi taktınız 5600 işlemcisini?

Yeni taktım ve BIOS da güncel.
F64A.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Belleklerin yerini değiştim çalışmadı tek taktım çalışmadı bu sefer bu gösterdiğim belleği tek taktım sistem açılmadı sonra diğer slota taktım açıldı ondan sonra kapadım diğer slota da ikincisini taktım açıldı şu anda kullanıyorum
Temizledim zaten

Recep Abi ben ASROCK AB350M kullanıyordum onda da aynı sorunu yaşıyordum farklı belleklerle Gigabyte B450M Gaming aldım bıktım bellek sorunundan ama bunda da yaşadım ama ilginç yöntemlerle tak çıkar bir daha tak yaparak çözdüm.

Yeni taktım ve BIOS da güncel
F64A
Geçmiş olsun.

Birebir aynı durumda AData bellek ile başıma geldi. Önce biri takıp XMP açtım. Sonra yanına diğerini takarak açabildim sistemi :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı