Çözüldü Yeni RAM'i sisteme takınca görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jacey

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam. Bilgisayarımda MPG B550 Gaming Edge-Wi-Fi anakart mevcut. 2 slot RAM ile 8+8 kullanıyordum. 1. ve 3. yuvalar doluydu. Dün yine 8+8 Crucial marka model RAM satın aldım. Boşta olan slotlara taktım ve çalıştırdım fakat monitöre görüntü gelmemeye başladı. Bunun sebebi ne olabilir? 4. yuvaya RAM taktığımda bilgisayar açılıyor fakat 2. yuvaya takınca yani 32 GB yapınca bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor hiçbir şekilde. Şu an 24 GB RAM ile kullanmaktayım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İstediğiniz görselleri yükleyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bende olduğunda RAM'lerin yerini değiştirmiştim düzelmişti en kötü hepsini baştan çıkartın anakart kitapçığındaki talimat sırasına göre takıp dener misin?
BIOS üzerinden yapabilir miyim bunu? Fiziksel olarak teması diğer seçenek olarak bıraksak olur mu?

Tabii ki onu da hemen deneyeyim umarım olur.

BIOS'tan yapabilirsiniz, bilgisayar açılırken F2-delete tuşlarına basın açılan Ekran'da sağ da en üsteki kısma girin oradan reset all settings yapın yaptıktan sonra, Save change and reset kısmına basın, ondan sonra RAM'lari takıp öyle deneyin.

BIOS'tan yapabilirsiniz, bilgisayar açılırken F2-delete tuşlarına basın açılan Ekran'da sağ da en üsteki kısma girin oradan reset all settings yapın yaptıktan sonra, Save change and reset kısmına basın, ondan sonra RAM'lari takıp öyle deneyin.
Burdan yapamazsanız görüntüdeki pili söküp takın.

Dosya Ekleri

• E0235596-9748-48F1-BC45-2E2256095486.jpeg
    E0235596-9748-48F1-BC45-2E2256095486.jpeg
    378 KB · Görüntüleme: 29
Bende olduğunda RAM'lerin yerini değiştirmiştim düzelmişti en kötü hepsini baştan çıkartın anakart kitapçığındaki talimat sırasına göre takıp dener misin?
Dostum zaten sıralamaya göre takmışım ben. Başka bir şeyden olsa gerek. Ama yine de hepsini çıkarıp tekrar sıralamaya göre takacağım.

Burdan yapamazsanız görüntüdeki pili söküp takın.
Hocam alttaki 2 RAM kendi kullandıklarım. Üsttekiler ise yeni olanlar. Üretim yerleri farklı ve seri numaralarında farklılık da var. Bu bir problem çıkarıyor olabilir mi yoksa sadece üretim yılı vs farklı olduğundan dolayı mı?
A988948C-0F5D-4B4B-9BE0-129D00605E0B.jpeg

Son düzenleme:
Dostum zaten sıralamaya göre takmışım ben. Başka bir şeyden olsa gerek. Ama yine de hepsini çıkarıp tekrar sıralamaya göre takacağım.

Hocam alttaki 2 RAM kendi kullandıklarım. Üsttekiler ise yeni olanlar. Üretim yerleri farklı ve seri numaralarında farklılık da var. Bu bir problem çıkarıyor olabilir mi yoksa sadece üretim yılı vs farklı olduğundan dolayı mı?Eki Görüntüle 1569797

RAM'lar uyumlu bir sıkıntı yok burada.

O zaman sırasıyla bir takayım. İşlemci solda olunca 2 ve 4 sonra 1 ve 3 olarak takın diyor doğru değil mi bu şekilde olacak.
Öyle yazıyorsa öyle yapalım denemekten zarar gelmez.

Hocam 4’ünü de taktım ve böyle bir yazı çıktı.
Yeni bir şey takıldığını söylüyor kısaca F1 yapınca ne oluyor?

Öyle yazıyorsa öyle yapalım denemekten zarar gelmez.

Yeni bir şey takıldığını söylüyor kısaca F1 yapınca ne oluyor?
Bios ekranı geldi. Bu şekilde şu anda.

Daha önce burası hiç açılmıyordu. Sanırım hepsini çıkarıp takınca tanıdı.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    257,6 KB · Görüntüleme: 27

Geri
Yukarı