RAM'i yükseltmek VRAM'e katkı sağlar mı?

GTX 1650 Ti 4 GB ekran kartım var, RAM'i 32 GB yaparsam ekran kartına fayda sağlar mı?
Sağlar.
Mevcut RAM boyutunuzu yazmamışsınız.
Mevcut RAM'iniz 8 ise yetersiz olduğu aşikar ve RAM yükseltmek pc ve oyun performansına ciddi fayda sağlar.
16 GB ise yeterli olmalı.
32 GB yükseltmek az/çok fayda eder.

GTX 1650 Ti 4 GB ekran kartım var, RAM'i 32 GB yaparsam ekran kartına fayda sağlar mı?
Hayır öyle iyi bir fayda sağlamaz. ekran kartı belleğinin limiti aşıldığında, sistem ram kullanmaya başlar. lakin yine de takılmalar vesaire olur. çünkü hepsi ayrı işlevleri görüyor.

Sağlar.
Mevcut RAM'iniz 8 ise yetersiz olduğu aşikar ve RAM yükseltmek pc ve oyun performansına ciddi fayda sağlar.
Hocam arkadaş ram yükseltmenin ekran kartına bir faydası olur mu demiş.

Ekran kartı ==> Oyun için kullanıyor.
Kastedilen şey oyun performansının artıp artmayacağı değil mi?
Arkadaşın onu kastettiğini sanmıyorum. çünkü ekran kartı belleğim 4GB demiş ve ram takviyesi yaparsa ekran kartının belleğine ve ya ekran kartına faydası olur mu diye sormuş.

Sağlar.
Mevcut RAM'iniz 8 ise yetersiz olduğu aşikar ve RAM yükseltmek PC ve oyun performansına ciddi fayda sağlar.

Evet 8 hocam pardon yazmayı unutmuşum.

Arkadaşın onu kastettiğini sanmıyorum. Çünkü ekran kartı belleğim 4 GB demiş ve RAM takviyesi yaparsa ekran kartının belleğine veya ekran kartına faydası olur mu diye sormuş.

Evet bunu kastettim ben VRAM aşılınca RAM'den güç çekermi diye merak etmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı