RAM'ın bozuk olup olmadığını nasıl anlarız?

Ben Krennic

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. RAM'lerdeki bir arıza bilgisayarın dvd'den başlamasına engel olabilir mi? 2 gündür bir format atamadım ve bir bilgisayarcıya götürdüm bugün kasayı. Sorunun RAM'lerden olabileceğini söyledi. Fakat benim anlamadığım bir nokta var. RAM'ler bozuk ise başka emareler de görmemiz gerekmez miydi? Sonuç itibariyle 4 GB RAM'imden 2 GB'ını bozuk olması nedeniyle anakarttan çıkardık. Peki format sonrasında bu RAM'i geri taksam bir sorun olur mu? Dediğim gibi sadece DVD'den başlatma konusunda sıkıntı çıkarıyordu. O iş hallolduktan sonra bu RAM'ı kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM arızası varsa Windows açılış ekranında pc kapanabilir, güç tuşuna basınca anakarttan ses gelebilir bunlar bazı işarerler. Çift set RAM ise format sonrasında kullanmak sıkıntı çıkarmaz diye tahmin ediyorum.

Selamlar. RAM'lerdeki bir arıza bilgisayarın dvd'den başlamasına engel olabilir mi? 2 gündür bir format atamadım ve bir bilgisayarcıya götürdüm bugün kasayı. Sorunun RAM'lerden olabileceğini söyledi. Fakat benim anlamadığım bir nokta var. RAM'ler bozuk ise başka emareler de görmemiz gerekmez miydi? Sonuç itibariyle 4 GB RAM'imden 2 GB'ını bozuk olması nedeniyle anakarttan çıkardık. Peki format sonrasında bu RAM'i geri taksam bir sorun olur mu? Dediğim gibi sadece DVD'den başlatma konusunda sıkıntı çıkarıyordu. O iş hallolduktan sonra bu RAM'ı kullanabilir miyim?

Windows içinde 'Windows Memory Diagnostic' testi yapabilirsin format attıkdan sonra. Fakat daha iyisi, Memtest+86 indir ve 1-2 saat çalıştır. Eğer hata var ise ona göre anlarsın belleklerin sorunlu olduğunu. Bellek olayı çok karışık olabiliyor bazen. Bazı oyunda vermez, bazı oyunda verir hata. Fakat zaten hata verse bile minidump ile analiz edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı