RAM'in frekansını arttırdıktan sonra bilgisayar açılmıyor

• Konuyu başlatan Agmet
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 68
  • Görüntüleme 2B
1 error çıkarsa RAM'lerde sorun var mı demektir.
RAM'lerde değil, yaptığın ayarda sorun var demektir. Gerçi bu ayarda sorun var ise RAM'de sorun vardır muhtemelen. XMP'si 4400 olan RAM'i 3600 yaptın çünkü.

RAM'lerde değil, yaptığın ayarda sorun var demektir. Gerçi bu ayarda sorun var ise RAM'de sorun vardır muhtemelen. XMP'si 4400 olan RAM'i 3600 yaptın çünkü.

Bence RAM'lerde sorun yok çünkü BIOS'u sıfırlamadan önce 2.ve 4.sokette kullaniyordum BIOS sifirlandiktan sonra 1. ve 3. sokette kullan dedi bilgisayar.

Bence RAM'lerde sorun yok çünkü BIOS'u sıfırlamadan önce 2.ve 4. sokette kullaniyordum BIOS sifirlandiktan sonra 1. ve 3. sokette kullan dedi bilgisayar.
Hocam, bencelere girecekseniz bana ihtiyacınız yok.

Sadece fikrimi belirttim çünkü ben zaten 3600 ve 1800 olarak kullanıyordum 4400 MHz'ye 2200 yaptım ondan sonra böyle oldu neyse test temiz çıktı 1 tane bile hata yoktu.
O zaman boyle kullanmaya devam edebilirsiniz, hata vermediyse.

Şu an elimde XPG'nin 3200 MHz'lik bir RAM'i var acaba onunla denesem olur mu acaba?

Reis ben eski RAM'lerimi taktım 2.ve 4. sokete ve yine aynı hatayı verdi ama dont remind dedikten sonra bilgisayar açıldı. 3000MHz CL 16 olarak kullanıyorum şu an.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı