RAM'in hepsi kullanılmıyor

Enescn5516

Decapat
Arkadaşlar elimde HyperX DDR3 4 GB 1600 MHz RAM var bir de 2 GB DDR3 1333 MHz Kingston RAM var iki RAM'i aynı anda taktığım zaman 6 GB gözüküyor ve iki tane RAM slotu var anakartta fakat sol slotta hangi RAM takılıysa o RAM miktarı kadar kullanılıyor mesela 2 GB olanı sol slota taktığım zaman 6 GB RAM kullanılabilir 2 GB gözüküyor sorun acaba ikisinin de farklı marka ve MHz olmasından mı kaynaklanıyor?

Görev yöneticisinden performans / bellek kısmının ssini atabilir misiniz?

4 GB kullanılabilir gözüküyor. Mesela sistem boşta iken RAM'in yarısı kullanılıyor %50 falan bu %50'de 2 GB RAM olarak gözüküyor. SS'ini de yarın atabilirim şu an atmam zor çünkü PC'yi her şeyi söktüm. Belki takınca hepsi düzelir diye sabah bakacağım.

Bellek uyumsuzluğu olabilir.

İkisi de farklı marka ve farklı MHz ben de ondan şüpheleniyorum açıkçası.

4 GB kullanılabilir gözüküyor mesela sistem boşta iken RAM'in yarısı kullanılıyor %50 falan bu %50'de 2 GB RAM olarak gözüküyor ssini de yarın atabilirim şu an atmam zor çünkü PC'yi her şeyi söktüm belki takınca hepsi düzelir diye sabah bakacağım.

Yarın bakalım o zaman hocam.

4 GB kullanılabilir gözüküyor mesela sistem boşta iken RAM'in yarısı kullanılıyor %50 falan bu %50'de 2 GB RAM olarak gözüküyor ssini de yarın atabilirim şu an atmam zor çünkü PC'yi her şeyi söktüm belki takınca hepsi düzelir diye sabah bakacağım.

Hocam bende ki RAM'lerin 2 side farklı marka, farklı bellek üreticisi ve hatta birisi düşük profilli. Ve tam uyumlu çalışıyorlar. Yani bunun belli bir garantisi yok.

Geri
Yukarı