Çözüldü RAM'in kaç MHz oldugunu nereden anlarız?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Messi Fan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarım kaç MHz olduğunu nasıl öğrenebilirim bilen birisi varsa CPU -zden nereyi fotoğraf çekip atmalıyım?

Çözüm
CPU-Z'den SPD kısmından veya Görev Yöneticisi bellek kısmından. Görev Yöneticisi aktif değeri gösterir, CPU-Z ise direkt RAM'in değerini gösterir.
@Messi Fan 667 MHz'de DDR2 klasmanına giriyor. Sondaki sorduğun sorunun cevabını başta vermiştim zaten.

CPU-Z'den SPD kısmından veya Görev Yöneticisi bellek kısmından. Görev Yöneticisi aktif değeri gösterir, CPU-Z ise direkt RAM'in değerini gösterir.

RAM'in 800 MHz'de çalışıyor fakat kendisi 1333 MHz.

Son düzenleme:
Ben RAM alırken 4 GB RAM 1333MHz 1.5 volt RAM satın almam gerekiyor değil mi? Ayrıca islemcim en fazla 800 MHz desteklediği için öyle gözüküyor anladığım kadarıyla.

Evet o şekilde alman gerekiyor. İşlemci ve laptop modeli ne?

@Messi Fan Milatlık işlemci, 4 GB desteklememe ihtimali var tek slotta söyleyeyim hakkında bilgi yok. 2 GB daha koyabilirsin ama yanına boş slot varsa.

@Messi Fan Milatlık işlemci, 4 GB desteklememe ihtimali var tek slotta söyleyeyim hakkında bilgi yok. 2 GB daha koyabilirsin ama yanına boş slot varsa.
En fazla 8 gb destekliyor sanırım çünkü HP nin kendi sitesinde ki bir yetkili en fazla 8 gb ram destekliyor demişti. Dün akşam yazamadım kusura bakma.

@Messi Fan milatlık işlemci, 4 GB desteklememe ihtimali var tek slotta söyleyeyim hakkında bilgi yok. 2 GB daha koyabilirsin ama yanına boş slot varsa.

HP'nin kendi sitesindeki mesajı bulamadım quantum 3628 anakarti ne kadar RAM destekler nereden bakabilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı