Çözüldü RAM'in tamamı kullanılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ucakcieran

Hectopat
Merhabalar. Dizüstü bilgisayarıma RAM upgrade yaptım ve hevesle Witcher 3'e giriştim. Ancak aldığım FPS tamamen aynı. Kaynak izleyicisinden baktığımda ise durum böyle:

unknown.png

Anladığım kadarıyla oyun daha fazla RAM kullanmıyor ve 3.3GB boşta duruyor ancak neden çözemedim.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Not: Gta5'te de ramin tamamı kullanılıyordu ve zaman zaman kasıyodu ama şuan düzeldi.
Bu tarz sorunlarınız çözer RAM eklemek. Performansı arttırmak istiyorsanız FPS'yi sınırlayan bileşeni belirleyip onu yükseltmeniz gerekir. Örneğin W3'te 20FPS alıyorsanız ve CPU %50 GPU%100 işe ekran kartını yükseltmeniz veya en basitinden overclock etmeniz gerekir. RAM eklemek sadece RAM'den kaynaklanan bir performans düşüşü varsa onu çözer.
Teşekkür ederim MSI Afterburner ile oyuna girdim ve GPU'nun %99'unun kullanıldığını gördüm. Aydınlattığın için teşekkürler. İleri de yeni bir bilgisayar toplamak nasip oluncaya dek Witcher 3 oynayamayacağım sanırım :(

Moruk birkaç gün sonra girdim üzgünüm ama şey diyeceğim bilgisayarındaki ayarlara gir ve performansı arttırmak için ayarları değiştir her şey kasıyordu ayarları bir değiştirdim kasmıyor mutlaka değiştir unlostun videosu var oradan unlostun dediği tüm ayarları yap örneğin güç ayarlarına gel sonra ek güç ayarları en yüksek performansa tıkla genelde düşük oluyor çok güç harcanmasın diye sen en yüksek yap muazzam değişim olacak başka başka şeylerde var hepsini yap zor değil sadece ayar değiştireceksin mutlaka FPS artışı olur merak etme
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bahsettiğim video.
Moruk birkaç gün sonra girdim üzgünüm ama şey diyeceğim bilgisayarındaki ayarlara gir ve performansı arttırmak için ayarları değiştir her şey kasıyordu ayarları bir değiştirdim kasmıyor mutlaka değiştir unlostun videosu var oradan unlostun dediği tüm ayarları yap örneğin güç ayarlarına gel sonra ek güç ayarları en yüksek performansa tıkla genelde düşük oluyor çok güç harcanmasın diye sen en yüksek yap muazzam değişim olacak başka başka şeylerde var hepsini yap zor değil sadece ayar değiştireceksin mutlaka FPS artışı olur merak etme
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bahsettiğim video.

Teşekkür ederim MSI Afterburner ile oyuna girdim ve GPU'nun %99'unun kullanıldığını gördüm. Aydınlattığın için teşekkürler. İleri de yeni bir bilgisayar toplamak nasip oluncaya dek Witcher 3 oynayamayacağım sanırım :(

Bu dediğimi yaparsan yeni bir PC alana kadar oyunlarda akarsın tam sistemini bilmiyorum ama düşük grafiklerde ya da ortada akarsın herhalde RAM'in fena değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı