RAM'ler 3200 MHz olmuyor

servan123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. RAM'lerimi 3200MHz yapmaya çalıştığımda 3-4 defa bip sesi geliyor ve PC üst üste kendini resetliyor. Daha sonra sanırım BIOS ayarlarını sıfırlayıp tekrardan açılıyor. Bu durumu nasıl çözebilirim? Anakartı yeni aldım ve RAM modelleri aynı. RAM slotları 1 ve 3 sanırım. Bundan kaynaklı olabilir mi? Anakarta en yakın ve 3. de takılı şu anda. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ana kartın yeni olsa da 3200 destekliyor mu? Ayrıca ana kartın kitapçığında da birbiriyle eşleşen slotların hangileri olduğunu belirtmişlerdir.

Merhaba. RAM'lerimi 3200MHz yapmaya çalıştığımda 3-4 defa bip sesi geliyor ve PC üst üste kendini resetliyor. Daha sonra sanırım BIOS ayarlarını sıfırlayıp tekrardan açılıyor. Bu durumu nasıl çözebilirim? Anakartı yeni aldım ve RAM modelleri aynı. RAM slotları 1 ve 3 sanırım. Bundan kaynaklı olabilir mi? Anakarta en yakın ve 3. de takılı şu anda. Cevaplarınızı bekliyorum.
Anakartın o ramleri destekliyormu diye bi sitesinden bak önce. Bende şu an kullandığım sistem ile 3200mhz değerleriniz göremiyorum, profil 2 ye alıp 3000mhz de kullanıyorum. Eskiden B450M S2H kullanırken 3200mhz de kullanabiliyordum. Bu sistemde XMP profil 1'e alınca benimde sistemim açılmıyor.

Geri
Yukarı