RAM'ler 8 GB mi 16 GB mı?

Frknyg0

Hectopat
Bir sorun var mı? 3000MHz 2X RAM var. B450M S2H anakart, R5 2600X işlemci. Sabah soğutcuu değiştidim böyle oldu, sanırım.

Dosya Ekleri

• unknown_2021.08.05-00.21 (2).png
    unknown_2021.08.05-00.21 (2).png
    39,3 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleyen: Moderatör:
X.M.P. kapalı hocam onu açın. Donanıma ayrılmış 8 GB gözüküyor.

Win + R tuşlarına basıp "msconfig" yazın.

Şurada RAM'i kısıtlamış mısınız diye kontrol edin.

1628116012207.png

Anakartın 4 RAM slotuna sahip 2 slotu dolu gözüküyor.

B450MS2H 2 slotlu

XMP. Kapalı hocam onu açın. Donanıma ayrılmış 8 GB gözüküyor.

Win + r tuşlarına basıp "MSConfig" yazın.

Şurada RAM'i kısıtlamış mısınız diye kontrol edin.

Eki Görüntüle 1128274

RAM kisitli değil. XMP'yi 1 kax kez acip kapadim degisen bir şey olmadi

CPU-Z ile kontrol etmekte fayda var. Soğutucuyu takarken RAM'lere dokunduysanız yerinden oynamış olabilir.

Aldigim sogutucu Snowman t 6 takarken zorlanmistim tirnaklara oturuturken ozellikle biraz guc uyguladim bu sebep olabilir mi?

B450MS2H 2 slotlu.

RAM kisitli değil.

Aldigim sogutucu Snowman t 6 yakarken zorlanmistim tirnaklara oturuturken biraz guc uyguladim bu sebep olabilirmj.

Soğutucu büyük 2 slot anakartın varmış RAM'lere baskı yapıyor olabilir benim soğutucum eski anakartıma yapıyordu ve görev yöneticisi 4 slot var diyor.

B450MS2H 2 slotlu.

RAM kisitli değil. XMP'yi 1 kax kez acip kapadim degisen bir şey olmadi.

Aldigim sogutucu Snowman t 6 takarken zorlanmistim tirnaklara oturuturken ozellikle biraz guc uyguladim bu sebep olabilir mi?

Kasayı açıp RAM'ları çıkartıp takmayı deneyebilirsiniz. Çıkartamıyorsanız yerine oturduklarına emin olun.

Soğutucu büyük 2 slot anakartın varmış RAM'lere baskı yapıyor olabilir benim soğutucum eski anakartıma yapıyordu ve görev yöneticisi 4 slot var diyor.

RAM'lere tam 0 degmiyor gorev yoneticisi neden oyle diyor anlamıyorum bu sorun yokken de oyle diyordu.
Kasayı açıp RAM'ları çıkartıp takmayı deneyebilirsiniz. Çıkartamıyorsanız yerine oturduklarına emin olun.
çikqrtip uclarini silgi yardimiyla temizledim fark eden bisey olmadi birde xmp yi acinca f10 yapiyorum sistem acilip kapaniyor sonra aciliyor ama windows gelmiyor monitör ede gorunutu gelmiyor reset tusuna falan basiyorum 1 2 dk sonra geliyor

Geri
Yukarı