RAM'ler durduk yere bozuldu

sahannn

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar. Geçen akşam hiçbir sorun yoktu RAM'lerimde. Sabah kalktığımda bilgisayarı açayım dedim ve kullanıcı şifremi girdikten sonra mavi ekranla karşılaştım. Kapattım geri açayım derken görüntü gelmedi RAM'lari çıkarttım taktım, birini çıkarttım birini taktım, iki tane RAM'im var. Daha sonrasında bir RAM'den dolayı kaynaklandığını anladım, neden böyle bir şey oldu?

Merhabalar. Geçen akşam hiçbir sorun yoktu RAM'lerimde. Sabah kalktığımda bilgisayarı açayım dedim ve kullanıcı şifremi girdikten sonra mavi ekranla karşılaştım. Kapattım geri açayım derken görüntü gelmedi RAM'lari çıkarttım taktım, birini çıkarttım birini taktım, iki tane RAM'im var. Daha sonrasında bir RAM'den dolayı kaynaklandığını anladım, neden böyle bir şey oldu?
Yakın bir zamanda kasa darbe aldımı? Aldıysa ram zarar görmüş olabilir.

Düzeltme iki tane RAM'in biri çalışıyor sorunsuz, biri mavi ekran veriyor.

Hayır, hiç bir şey olmadı günlük rutin, sadece kalktım ve mavi ekranla karşılaştım.
O geriye kalan sağlam ramide bi Memtest86 testinde bırak ortalama 5 saat sürüyor. Belki ondada bir sorun vardır. Mavi ekran vermemesine rağmen

Düzeltme iki tane RAM'in biri çalışıyor sorunsuz, biri mavi ekran veriyor.

Bozuk olduğunu düşündüğün bir adet RAM'i al ve sarı olan yeri RAM'in takıldığı yerlerin 2 tarafını silgi ile bastıra bastıra silmeyi deneyiniz, ondan sonra RAM'i takınız baktınız gene aynı hata geliyor bu sefer o RAM'i başka bir slota takarak deneyin. Eğer hata hala devam ediyor ise tinerle RAM slotunu silmeniz gerekebilir dediklerimi deneyin sonra bana yanıt verim size zahmet.

Bozuk olduğunu düşündüğün bir adet RAM'i al ve sarı olan yeri RAM'in takıldığı yerlerin 2 tarafını silgi ile bastıra bastıra silmeyi deneyiniz, ondan sonra RAM'i takınız baktınız gene aynı hata geliyor bu sefer o RAM'i başka bir slota takarak deneyin. Eğer hata hala devam ediyor ise tinerle RAM slotunu silmeniz gerekebilir dediklerimi deneyin sonra bana yanıt verim size zahmet.
Daha önceden denedim fakat slotları silmedim, fakat çalışan rami iki slota taktığımda bir sorun yoktu, sileyim mi yine?

Bozuk olduğunu düşündüğün bir adet RAM'i al ve sarı olan yeri RAM'in takıldığı yerlerin 2 tarafını silgi ile bastıra bastıra silmeyi deneyiniz, ondan sonra RAM'i takınız baktınız gene aynı hata geliyor bu sefer o RAM'i başka bir slota takarak deneyin. Eğer hata hala devam ediyor ise tinerle RAM slotunu silmeniz gerekebilir dediklerimi deneyin sonra bama yanıt verim size zahmet.
-Evet o işlem ramin alt, sağ, sol tarafının toksiklenmiş olan yerlerini temizler.
-Bence Sizin dediğiniz gibi sarı olan tarafın alt, sağ, sol tarafları güzelce silgiyle sert bastırarak temizlemeli
-ve sonra saç kurutma makinesi ile soğuk ayarda bi üfletip temizlesin. sarı olan yerleri
Yapışan tozlardan çıkmamasıda olabilir sebep, başıma geldi.

Daha önceden denedim fakat slotları silmedim, fakat çalışan RAM'i iki slota taktığımda bir sorun yoktu, sileyim mi yine?

Tahminimce o RAM de sorun var çünkü: Çalışan RAM'i iki slota taktığımda çalışıyordu burada bana göre RAM de arıza var dediğim gibi siz RAM'i alın silgi ile sarı yerin iki tarafınıda iyice silin.
Daha önceden denedim fakat slotları silmedim, fakat çalışan RAM'i iki slota taktığımda bir sorun yoktu, sileyim mi yine?

@OPERATÖR GOD hocamın dediği gibi iyice temizlemeyi deneyin.

Tahminimce o RAM de sorun var çünkü: Çalışan RAM'i iki slota taktığımda çalışıyordu burada bana göre RAM de arıza var dediğim gibi siz RAM'i alın silgi ile sarı yerin iki tarafınıda iyice silin.

@OPERATÖR GOD hocamın dediği gibi iyice temizlemeyi deneyin.
-Evet o işlem ramin alt, sağ, sol tarafının toksiklenmiş olan yerlerini temizler.
-Bence Sizin dediğiniz gibi sarı olan tarafın alt, sağ, sol tarafları güzelce silgiyle sert bastırarak temizlemeli
-ve sonra saç kurutma makinesi ile soğuk ayarda bi üfletip temizlesin. sarı olan yerleri
Yapışan tozlardan çıkmamasıda olabilir sebep, başıma geldi.
Denicem, denedikten sonra döneceğim umarım olur teşekkürler vaktiniz için.

Geri
Yukarı