RAM'ler durduk yere bozuldu

Merhabalar. Geçen akşam hiçbir sorun yoktu RAM'lerimde. Sabah kalktığımda bilgisayarı açayım dedim ve kullanıcı şifremi girdikten sonra mavi ekranla karşılaştım. Kapattım geri açayım derken görüntü gelmedi RAM'lari çıkarttım taktım, birini çıkarttım birini taktım, iki tane RAM'im var. Daha sonrasında bir RAM'den dolayı kaynaklandığını anladım, neden böyle bir şey oldu?

Hocam fazla ısınmış olabilir belki ama tam emin değilim yanlışım olabilir.

Bir çözüm olmadı RAM ölmüş sanırsam, 4 GB RAM ile yola devam maalesef.

Son olarak yardımcı olabileceğim şudur: Eski bi' diş fırçası var ise onu al bir fısfıs gibi bir şişeye tiner doldur, tineri RAM slotuna sık diş fırçası ile iyice temizle. Ondan sonra dene bir de o da olmazsa bilemiyorum vallahi.

Bi çözüm olmadı Ram ölmüş sanırsam, 4gb ram ile yola devam malesef.

@Batın OKAN

-Dediği gibi öyle yap. Yada eczaneden 50-60 tlye saf alkol alıp, Kulak çubuğu ile komple bi alt, sağ, sol sarı tarafı temizle.
-Çip pci exp gibi şeyler için en iyi temizleme Saf alkoldur.
Temizledikten sonra bir bez ile komple sil sonra, dene tekrar.
Olmaz ise 4GB ram ile yola devam.
Ve tavsiyem o sağlam ramide, memtest86 testine sok.
Onun sağlam olup olmadığı yada ne kadar sağlam olduğu gör ve önceden hazırlıklı ol.

2 ay önce N11 den 4gb ddr 3 1333 mhz ram almıştım ve 2 ay boyunca sıkıntısız kullandım. Ama geçen gün oyun oynarken mavi ekran verdi ve yeniden açmaya çalıştığımda ekrana çizgiler geliyor ve kapanıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı