RAM'ler ikinci Memtest86 testinde sağlam çıktı

CivanDemir

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,
Dün bilgisayarımın RAM'lerini Memtest86 ile test ettim. İlk testte hatalı, bozuk çıkan RAM'ler ikinci ve sonraki testlerimde sağlam gözükmeye başladı. Bu neden olabilir acaba?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

ASUS ve MSI anakartlarda bu videoyu izleyerek kapatabilirsiniz. Bu videolarda sadece XMP ayarı "enabled" yapılmış, sen "disabled" yapacaksın.

ASUS ve MSI anakartlarda bu videoyu izleyerek kapatabilirsiniz. Bu videolarda sadece XMP ayarı "enabled" yapılmış, sen "disabled" yapacaksın.
Benim bilgisayarım UEFI değil yalnız. BIOS kullaniyorum ben. DDR3 RAM'lerim var.
XMP açıksa XMP'yi kapatın en stabil ve doğru sonucu öyle alırsınız.
XMP veya D.O.C.P kapatarak test yap.
Bu XMP dediğiniz ayar sadece UEFI'lerde mi oluyor?

Son düzenleme:
BIOS'un fotoğrafını çek yolla buraya. Yerini söyleyelim. O kadar komplike bir olay değil bu.
1629913697412.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı