RAM'ler uyumlu mu?

vaermina

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde iki farklı RAM bulunmakta ve bunları epeydir kullanıyorum. Aklıma birkaç soru takıldı ben de CPU-Z uygulamasını indirdim. Bu belleklerin biri CL14 diğer CL16. sizce bir problem yaşatır mı ve frekansları da inceleyebilir misiniz?

IMG_20230705_234342.jpg

IMG_20230705_234349.jpg

IMG_20230705_234406.jpg

Evet hocam. 14 ve 16 ama uyum sağlamış gözüküyor. Sıkıntı yoksa devam.

Evet hocam. 14 ve 16 ama uyum sağlamış gözüküyor. Sıkıntı yoksa devam.

Merhaba, sıkıntı var ama şöyle. Ekran kartım RX 570 ve son zamanlarda oyun oynanmaz hale geldi. Oyuna girdiğim an direkt çöküyor. WattMan hataları kesildi ama oyun oynatmıyor. Ben de RAM'ler ile ilgili mi diye düşündüm.

Ayrı görseller sanırım.
Farklı CL oldukları için çalışmayabilir.
Evet iki ayrı görsel.
IMG_20230705_235530.jpg

Bu da bios üzerinden.

Bunun çeşitli sebepleri olabiliyor. Farklı sürücüleri de deneyebilirsiniz. RAM'leri tek olarak da deneyebilirsiniz.

Merhaba, sıkıntı var ama şöyle. Ekran kartım RX 570 ve son zamanlarda oyun oynanmaz hale geldi. Oyuna girdiğim an direkt çöküyor. WattMan hataları kesildi ama oyun oynatmıyor. Ben de RAM'ler ile ilgili mi diye düşündüm.

Evet iki ayrı görsel.
Eki Görüntüle 1849675
Bu da bios üzerinden.

Sorununuz bundan kaynaklı değil muhtemelen. CL'ler farklı olsa bile düşük CL'si olan baz alınıyor hızlı olan yavaş olana eşitleniyor anakart tarafından.

RAM'lerden bir tanesini çıkartmak istedim. Çıkardıktan sonra ekrana görüntü gelmedi. İkisi için de geçerli bu durum. Ancak normal kullandığım hale getirince ekrana görüntü geldi. Sebebi ne sizce?

RAM söküp takma işlemlerinden sonra BIOS resetlemesi gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı