Çözüldü RAM'leri 3600MHz'ye alınca gelen mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brales33

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aşağıda bulunan ürünleri aldım ve montajını yaptım. Stok MHz'lerde sıkıntısız çalışıyorlar fakat RAM'i 3600 MHz çektikten sonra oturum açıldıktan 3-5 dk bazen 10 dk sonra mavi ekran alıyorum ve bu yazıyor;

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor.
Durdurma kodu : UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
Başarısız : Win32kfull.sys

rOP4pB.jpg
MdqQ46.jpg
oOB5lo.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
3 gündür denemekteyim hocam voltajlar vs olsun en stabil sorunsuz 3400MHZ'de çalışmakta. Sanırım Anakartın BIOS güncellemeye ihtiyacı var artık yeni güncelleme bekleyeceğiz maalesef. Yorumlarınız için teşekkür ettim konu kilitlenebilir.
Kılavuzuna baktım şimdi. USB'den de yükleyebiliyorsunuz. İndirdiğiniz BIOS dosyasını RAR'dan çıkartıp doğrudan BOŞ bir USB diske atın. Q-Flash menüsüne gelin ve sırayla takip edin. Orada kaynak seçip yükleyeceksiniz. Kolay gelsin.

3 gündür denemekteyim hocam voltajlar vs olsun en stabil sorunsuz 3400MHZ'de çalışmakta. Sanırım Anakartın BIOS güncellemeye ihtiyacı var artık yeni güncelleme bekleyeceğiz maalesef. Yorumlarınız için teşekkür ettim konu kilitlenebilir.

Çözüm
dostum o anakart bendede var bende 3600 mhz çalıştıramadım xmp profil 1 seçmeme rağmen xmp profil 1 de 3600 gösteriyo pc yenden başlatıyorum tekrar açıyorum bios girdiğimde sağda çıkan bilgilerde 2667 mhz göstertiyo xmp bakıyorum orda 3600 mhz yazıo pc açtıgımda girdimğimde cmd baktıgımda 2666 mhz çalışıyo diyo çözemedim bi türlü eğer çözdüysen bana yardımcı olursan çok makbule geçer

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı