RAM'leri BIOS'tan 4200 MHz'e aldıktan sonra PC kapandı

FurkanN67

Femtopat
Daha fazla  
RAM'leri MHz 4200 aldim BIOS'tan ve PC kapandi çözümü BIOS pili sanirsam cikarmakla buldum cikardim taktim RAM'leri cikardim temizmi diye baktim ve taktim kasaya gucu baglayip Power tusuna bastigimda kasada elektrik oldugu halde acilmadigini gordum. Ne yapmam gerekiyor?

Anakart: ASUS Prime B450M-K 2

RAM: G.Skill Ripjaws.

Anakartın ya da işlemcin desteklemiyor olabilir.

BIOS'u düzgün resetleyememişsindir.

Anakartın en altında yer alıyor. Alttaki şemada 10 numara ile gösterilen 2 pine(CLRTC) tornavida ile dokun 5-6 saniye BIOS resetlenecektir.

1675090001512.png

Anakartın ya da işlemcin desteklemiyor olabilir.
anakart destekliyor ama sanırsam ram desteklemiyor

BIOS'u düzgün resetleyememişsindir.

Anakartın en altında yer alıyor. Alttaki şemada 10 numara ile gösterilen 2 pine(clrtc) tornavida ile dokun 5-6 saniye BIOS resetlenecektir.

Eki Görüntüle 1650819

Hocam fotoğrafdaki gibi tam altinda 2 nokta bulunmuyor yakinindaki 2 noktaya bastim ama bir şey degismedi BIOS pilini cikar tak yaptim sadece.

RAM modelini tam yazarsanız 4200 de çalışıp çalışmadığını söyleyebiliriz.

RAM'ler 4200 desteklemiyormuş hocam PC hâlâ açılmıyor kasada güç var.

Dosya Ekleri

• 16750937234844597095098979720127.jpg
    16750937234844597095098979720127.jpg
    158,7 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
anakart destekliyor ama sanırsam ram desteklemiyor

Hocam fotoğrafdaki gibi tam altinda 2 nokta bulunmuyor yakinindaki 2 noktaya bastim ama bir şey degismedi BIOS pilini cikar tak yaptim sadece.

RAM'ler 4200 desteklemiyormuş hocam PC hâlâ açılmıyor kasada güç var.
Noktaya değil iki pinede ayni anda degdireceksin. Semadaki yerini goruyorsun zaten.

Bilgisayarın fişini komple çek. Bios pilini çıkart. Hiçbir işlem yapmadan 2-3 dk bekle. Daha sonra Ramleri çıkart. Tekrar tak.
Ekran görüntüsü_20230131_123646.png

sonra buradaki bios pil yuvasına tornavidayı yatay olarak sok, alttaki ve üstteki metale aynı anda değdir ve bi 10 saniye öyle bekle. Pili tak, bilgisayara güç ver.

Bilgisayarın fişini komple çek. BIOS pilini çıkart. Hiçbir işlem yapmadan 2-3 dk bekle. Daha sonra RAM'leri çıkart. Tekrar tak. Eki Görüntüle 1651645
Sonra buradaki BIOS pil yuvasına tornavidayı yatay olarak sok, alttaki ve üstteki metale aynı anda değdir ve bir 10 saniye öyle bekle. Pili tak, bilgisayara güç ver.

Hemen deniyorum.

Bilgisayarın fişini komple çek. BIOS pilini çıkart. Hiçbir işlem yapmadan 2-3 dk bekle. Daha sonra RAM'leri çıkart. Tekrar tak. Eki Görüntüle 1651645
Sonra buradaki BIOS pil yuvasına tornavidayı yatay olarak sok, alttaki ve üstteki metale aynı anda değdir ve bir 10 saniye öyle bekle. Pili tak, bilgisayara güç ver.

Hocam dediklerinizi uyguladim herhangi bir değişim olmadi sağ olun yorumunuz icin.

Hocam dediklerinizi uyguladim herhangi bir değişim olmadi sağ olun yorumunuz icin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı