RAM'leri Çıkarıp Taktıktan Sonra Bilgisayar açılmıyor

lerumma

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Windows 10'u yeni yüklemiştim (orjinal değil) ve ardı ardına gelen çökmeler beni sinir etmişti. Ben de Ram'lerden kaynaklıdır diye düşündüm (nasıl düşündüysem). Her neyse Ram'leri çıkartıp aynı yerine sağlam bir şekilde taktım. Bilgisayarı açtığım zaman ekrana görüntü gelmiyor ve harddisk çalışmıyor. (Beyaz ışık parlayıp sönmüyor.) Ben de biosu sıfırlayayım dedim yine olmadı. Kablolar gevşemiştir düşüncesiyle hepsini çıkartıp taktım ve temizledim. Ram'lerin bakır kısımlarını silgi ile sildim. Ram'leri bütün slotlara tek tek takarak denedim. Teker teker bütün bileşenleri kokladım hiçbir yanık kokusu yoktu. İşemciyi çıkarıp pinlere bakacaktım fakat işlemciyi çıkarmayı bilmiyorum :D Elimden bu kadarı geldi en son olarak vatan bilgisayara götüreceğim herhalde. Varsa sizin görüşlerinizi de almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orijinal Windows 10 yüklemeliydin ;) Bu daha pahalıya mal olacak gibi :)

Orjinal Windows 10, evine gelip parçalarını tamir ediyor da biz mi bilmiyoruz birader ?
Daha korsan yazılımla orjinal arasındaki farkı bilmeden, sorun hakkında hiç bir bilgin olmadan böylece yorumlar yapmak ne güzel ya.
Bir yazılımın korsanı yapıldı diye, içine donanımlarınızı çökertecek kod mu yazdıklarını hayal ediyorsun ?

Orjinal Windows 10, evine gelip parçalarını tamir ediyor da biz mi bilmiyoruz birader ?
Daha korsan yazılımla orjinal arasındaki farkı bilmeden, sorun hakkında hiç bir bilgin olmadan böylece yorumlar yapmak ne güzel ya.
Bir yazılımın korsanı yapıldı diye, içine donanımlarınızı çökertecek kod mu yazdıklarını hayal ediyorsun ?
Bence sen pek bir şey bilmiyorsun. Eğer Windows'u orijinal olarak yükleseydi bilgisayar çökmeyecekti ve bilgisayarın bileşenenlerini çıkartmak zorunda kalmayacaktı. Bilgisayar da bozulmayacaktı ;)

Konuyu hortlatmak istemezdim ama bilginiz olsun dedim. Anakart fabrika çıkışlı arızalıymış. Aralık gibi vatana verdim anakart modelini değişeceklerini söylediler. 2-3 saatlik işi 4 ay da bitirip bana yanlış işlemci ile yolladılar. İşlemcide FX 9370 :D. Tekrar geri yolladık ve işi halloldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı