RAM'leri Dual Channel takınca görüntü gelmiyor

Ugurcanyzc

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 2. el birkaç parça aldım. (İşlemci, RAM anakart) RAM'larimin ikisi de sağlam, bir ve ikinci slota takıyorum 16 GB olarak görüp çalışıyor. Ama herhangi bir şekilde Dual Channel olarak kullanmaya kalktığımda ekrana görüntü gelmeyip DRAM ışığı ve CPU ışığı yanıyor. Ayrıca tek RAM olarak 3. ve 4. slotta da çalışmıyor. Ama anakartı aldığım arkadaş kendi RAM'lerinin sıkıntısız çalıştığını belirtti. Hatta bana 2 ve 4. slota takmamı önerdi. İşlemci fanım stok fan değil, acaba işlemci fanı işlemciye çok baskı uyguladığından dolayı bu sorunu yaşıyor olabilir miyim? Sorunumu çözmemde yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekipmanlarım.
  • İşlemci: i5 9600KF.
  • Anakart: Gigabyte Z390U.
  • RAM'lar: T-Force TUF Gaming 8x2 3000 MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. Dediğiniz sebepten de olma ihtimali var. Soğutucu bloğu kontrol edin. 1-3 ile de deneyin. Parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile de temizleyebilirsiniz. Bu işlemleri yaparken PC fişten çekik olsun.

1-3 veya 2-4 ile denedim olmuyor. İşlemci fanını sert taktığım için olmuyormuş. Fansız denedim açıldı RAM'larimi de gördü. Şimdi fanı normal sıkılıkta takmayı deniyorum.

Tamamdır hocam. Fazla sıkmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı