RAM'lerim kaç MHz?

Adoniss9

Decapat
Daha fazla  
IMG-20230215-WA0005.jpg

3200 MHz diye aldım ama RAM'lerim kaç MHz bilmiyorum anlayan varsa beni aydınlatsın.

DRAM Status kısmındaki yazan JEDEC timing'leri, bunun ne olduğunun önemi yok çünkü JEDEC'e göre değil XMP timing'lerine göre RAM frekansını kullanacağız.

XMP açmışsın, yazan 3200 frekans değerini de şu an almaktasın. Herhangi bir sıkıntı yok.

Hocam RAM'ler 3200MHZ fakat işlemciniz olan Ryzen5 2600 3200MHZ'de uyumlu çalışmayabilir. Mavi ekran, ekran titremesi gibi sorunlar olursa RAM'lerinizin hızını işlemcinizin maksimum desteği olan 2933MHZ çekmenizi öneririm.

@Lawien Hocam neden "beğenmeme" emotu attığını anlayamadım, aynı işlemciye sahibim ve 3200MHZ de sistem tamamen stabil çalışmıyor. Zaten AMD'nin sitesinde de 2933MHZ yazılmış.
12345.png

Son düzenleme:
O anakarta da sahip misin? Ben sahibim anakart ve işlemciye.
Hayır anakartım farklı. Ama bilgi doğru. Aynı fabrikadan çıkan aynı marka/model iki RAM'in uyumlu çalışmama ihtimali olduğu gibi, resmi olarak verilen verilerin üstüne çıktığımızda sistemin stabil çalışacağının bir garantisi yok. Olabilecek şeyler söylediğimde "Beğenmeme" emotu atıp oluruna bırakmaya gerek yok. Teşekkürler.

Hayır anakartım farklı. Ama bilgi doğru. Aynı fabrikadan çıkan aynı marka/model iki RAM'in uyumlu çalışmama ihtimali olduğu gibi, resmi olarak verilen verilerin üstüne çıktığımızda sistemin stabil çalışacağının bir garantisi yok. Olabilecek şeyler söylediğimde "Beğenmeme" emotu atıp oluruna bırakmaya gerek yok. Teşekkürler.

Bu kadar takma hocam bir beğenmeme olayını. İleride sıkıntı çekersin.

Geri
Yukarı