Çözüm RAM'lerim yavaş çalışıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

blackhunter

Hectopat
Öncelikle hepinize merhaba. Corsair Vengeance 8 GB(2x4GB) DDR3 CL9 1866MHZ ram kullanıyorum fakat cpu-z programında DRAM Frequency: 668.9 gözüküyo. Bildiğim kadarıyla bunu iki ile çarpıyorduk oda 1337.8 oluyor. Peki neden ram 1866 mhz de çalışmıyor ve nasıl düzelticem? Açıksası hiç bios kullanmadığım için bir hata yapmaktan korkuyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İşlemci ve anakart bunlar;

• AMD FX 6300 İŞLEMCİ
  • ASUS M5A97 R2.0 ANAKART

BIOS'dan RAM bellek frekans hızlarını arttırmanız gerekecek. FX serisi işlemciler 1866 MHZ destekliyorlar.

Şu resimdeki Bellek Frekans ayarını 1866'ya çekin ce F10'a basın.

yKADJr2.jpg

Peki BIOS u nasıl açıcam tam olarak ve F10 a basınca yapmam gereken bişey varmı yoksa windows falan otomatik açılacak mı? Dediğim gibi ilk defa BIOS kullanıcağım için yanlış bişey yapıp bilgisayara zarar vermekten korkuyorum. Biraz daha detaylı anlatırsanız çok daha mutlu olurum.

Bilgisayar açılırken Anakartın markasının yazdığı ekran geliyo ya hani orda BIOS F1 ya da F2 ya da delete yazar artık hangi tuş yazıyosa bios ekranı açılana kadar ard arda bas ordan memory frequency yazıyo ya onu 1866 yap. F10 a bastığında pc yeniden başlıyacak.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı