RAM'lerimde Herhangi Bir Hata Bulunuyor Mu?

Elsewiir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bugün yeni bir 8GB bellek takarak bilgisayarımı 16GB RAM'e yükselttim. Önceki belleğim 2666MHz sınırında 2666MHz ile çalışıyordu. Yeni aldığım bellek 3000MHz sınırında ancak 2666MHz ile çalıştırıyorum, aşağıda CPU-Z ekran görüntülerim var, herhangi bir sorun görünüyor mu?

RAM 1
1579160267399.png

RAM 2
1579160287178.png

O zaman amd işlemci kullanıyorsunuz dual chanel performans almak için otomatik ayarlanmış olabilir fakat biostan 3000mhz a çekebilirsin. Fakat uyumsuzluk yapar mhz ve cl değerleri aynı ramler kullanmanızı öneririm.
Yukarıdaki ekran görüntülerinde performansımı etkileyecek herhangi bir hata bulunuyor mu peki şu anda?

RAM'ler dual channel çalıştığı için en düşük MHz'si olan RAM'e göre ayarladı kendini. Normaldir.
Performansa etkisi vardır ama çok fark etmezsin diye tahmin ediyorum. Bi 2400-3000 Mhz farkı kadar etki etmez. Ama istersen RAM'e overclock yapıp 3000'e getirebilirsin.

RAM'ler dual channel çalıştığı için en düşük MHz'si olan RAM'e göre ayarladı kendini. Normaldir.
Performansa etkisi vardır ama çok fark etmezsin diye tahmin ediyorum. Bi 2400-3000 Mhz farkı kadar etki etmez. Ama istersen RAM'e overclock yapıp 3000'e getirebilirsin.
Performansa çok etkisi yoksa fazla yormaya gerek yok ya, teşekkür ederim her şey için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı