RAM'lerin bozuk olduğu nasıl anlaşılır?

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Elimde eski anakartı yanan Acer Nitro 5'in RAM'leri bulunmakta, satmayı düşünüyorum fakat sorunsuz bir şekilde çalıştığını nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek testi yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bellek testi yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam onları takabileceğim bir bilgisayar yok, bir bilgisayara takmadan tespit etmenin bir yolu var mı? Veya bilgisayarcıya götürüp oradaki kişiler test yapsa?

Hocam onları takabileceğim bir bilgisayar yok, bir bilgisayara takmadan tespit etmenin bir yolu var mı? Veya bilgisayarcıya götürüp oradaki kişiler test yapsa?
Yanlış anlamışım o zaman durumu. RAM'leri sistemde çalıştırmadan test etmenin bir yolu var mı bilmiyorum. Güvendiğiniz bir bilgisayarcıdan elinde varsa sistemi isteyip kendiniz takıp test edebilirsiniz. Kendi RAM'lerimi sistem gelmeden o şekilde test etmiştim.

Yanlış anlamışım o zaman durumu. RAM'leri sistemde çalıştırmadan test etmenin bir yolu var mı bilmiyorum. Güvendiğiniz bir bilgisayarcıdan elinde varsa sistemi isteyip kendiniz takıp test edebilirsiniz. Kendi RAM'lerimi sistem gelmeden o şekilde test etmiştim.
Tamam o zaman bilgisayarcıya götürüp orada test ettireceğim, ellerinde heralde bir laptop bulunuyordur.

Memtest64 var.

Ama, Memtest86 daha iyidir.

Memtest64 var.

Ama, Memtest86 daha iyidir.
Bunun tek artısı Windows üzerinden çalışması gibi duruyor? Arkadaş sisteme takmadan kontrol etmek istemiş galiba.

Bunun tek artısı Windows üzerinden çalışması gibi duruyor? Arkadaş sisteme takmadan kontrol etmek istemiş galiba.

Evet, Windows üstünden çalışıyor.
Arkadaş USB hazırlamak istemiyorsa kursun denesin testleri 86 gibi biraz daha hafif sayılır ama 86 ile benzer sonuçları veriyor.
Hata payı çok düşük.

Geri
Yukarı