Rampage 4 Gene İ7 4820K desteği için BIOS güncellemesi

• Konuyu başlatan ckaracar
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
C

ckaracar

Ziyaretçi
Olay şu Asus Rampage 4 Gene anakartım var ben bunu İ7 3820 ile kullanıyordum ve şimdi İ7 3820'yi sattım. Ama Bios güncellemeyi unuttum şimdi ben İ7 4820K'nın siparişini verdim şimdi anakartım İ7 4820K'yı açar mı? Anakartın Biosu güncel değil.Açmaz ise İ7 3820 gibi bir işlemci bulup Bios'u güncellemem mi? gerekiyor, bunun için sizlere danışmak istedim...

Olay şu Asus Rampage 4 Gene anakartım var ben bunu İ7 3820 ile kullanıyordum ve şimdi İ7 3820'yi sattım.Ama Bios güncellemeyi unuttum şimdi ben İ7 4820K'nın siparişini verdim şimdi anakartım İ7 4820K'yı açar mı? Anakartın Biosu güncel değil.Açmaz ise İ7 3820 gibi bir işlemci bulup Bios'u güncellemem mi? gerekiyor, bunun için sizlere danışmak istedim...

İşlemci değişiminde güncelleme yapmanıza gerek yok. Sadece yeni işlemciyi takıp sistemi açın. Sistem açılışında BIOS en fazla: "CPU'yu değiştirmişsiniz, BIOS'a bir girin bakalım" der. Girip "kaydet" yaptıktan sonra devam edersiniz.

Bios'a Girip default mu? yapıcam.Asus'un sitesinde böyle gördüğüm için tedirgin oldum.

sj4t7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi; işlemci değişiminde hiç bir ayar yapmanız gerek yok. Eğer açılışta "BIOS'a girin" ibaresi görürseniz, girip, ardından save demeniz yeterli.

Güncelleme olmadan hiç açılmaz mı? Recep abi, açıldığında güncellerim Bios'u.

Açılmayabilir ama açılmadan da güncellersin. Bu anakartta USB BIOS Flashback var. İşlemci olmadan da güncellenebilir :)
USB BIOS Flashback güncellemesini anlatan bir konunuz var mı? Nasıl yapılacağına dair.Yabancı videolara baktımda USB BIOS Flashback yaparlarken Bios dosyaları hep ROM uzantılıydı Asus'un sitesindekiler hep CAP uzantılı ROM uzantılı olanını nerden bulabiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı