Rampage 4C-120S bağlantı türü nedir?

Merhaba arkadaşlar, kasama fan lazım ve bu fanı gördüm fakat anakartımda 4 pinli fan girişi yok. Yalnızca Molex ile bağlayabilirim. Araştırdım fakat hiçbir şey bulamadım, acaba sizin bir bilginiz var mı?

Genelde tüm anakartlarda PWM portu bulunur. Eğer fanda 4 pin PWM portu mevcutsa aşağıdaki görseldeki gibi bağlantısını yaparsanız. Fan hızını anakartınız üzerinden kontrol edebilirsiniz.

pwm.jpg

Konuyu hortlatıyorum ama kasamın hava sirkülasyonu yeterli olmadığı için üste iki tane bu fandan almayı düşünüyorum. Alan arkadaşlar sesi,soğutması ve molex bağlantı hakkında bilgilendirebilirse mutlu olurum.

Konuyu hortlatıyorum ama kasamın hava sirkülasyonu yeterli olmadığı için üste iki tane bu fandan almayı düşünüyorum. Alan arkadaşlar sesi,soğutması ve molex bağlantı hakkında bilgilendirebilirse mutlu olurum.
Hocam tam kasayla uğraşırken yazmışsınız iyi oldu direkt fotoğrafını çekebildim. Ben pahalı fanlar kullanmadım o yüzden bir karşılaştırma yapamam ama bence sesi az yani rahatsız etmiyor bu kişiden kişiye değişir tabii ki. Eski bir bilgisayarım ve kasam olduğu için benim kasama yenilik katıyor denebilir o yüzden güzel. Soğutması güzel bence 1800 rpm değerine sahip zaten 2. Sayfada detaylı bilgilendirmesini yapmış arkadaş. Yani benim için ses, soğutma güzel. Görüntü olarak da rgb renklere sahip ancak modsuz. Yani bence 45 TL fiyata gayet güzel bir fan ancak daha fazla bütçeniz varsa daha iyi fanlara bakılabilir. Fotoğrafları bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• 20200708_153206.jpg
    20200708_153206.jpg
    877,4 KB · Görüntüleme: 178
  • 20200708_153149.jpg
    20200708_153149.jpg
    802,8 KB · Görüntüleme: 145
  • 20200708_153200.jpg
    20200708_153200.jpg
    926,7 KB · Görüntüleme: 168
  • 20200708_153154.jpg
    20200708_153154.jpg
    880,1 KB · Görüntüleme: 138
Hocam tam kasayla uğraşırken yazmışsınız iyi oldu direkt fotoğrafını çekebildim. Ben pahalı fanlar kullanmadım o yüzden bir karşılaştırma yapamam ama bence sesi az yani rahatsız etmiyor bu kişiden kişiye değişir tabii ki. Eski bir bilgisayarım ve kasam olduğu için benim kasama yenilik katıyor denebilir o yüzden güzel. Soğutması güzel bence 1800 rpm değerine sahip zaten 2. Sayfada detaylı bilgilendirmesini yapmış arkadaş. Yani benim için ses, soğutma güzel. Görüntü olarak da rgb renklere sahip ancak modsuz. Yani bence 45 TL fiyata gayet güzel bir fan ancak daha fazla bütçeniz varsa daha iyi fanlara bakılabilir. Fotoğrafları bırakıyorum.
hocam merhaba bende almak istiyorum bu fandan siz takmışşınız rica etsem biliyordanız bilgi verirmisiniz
1- kaç dsb
2-cfm kaç
3-rpm kaç
4- anakarttan hız ayarı yapılıyormu
hocam lütfen yardımcı olsanız ona göre alıcamda

hocam merhaba bende almak istiyorum bu fandan siz takmışşınız rica etsem biliyordanız bilgi verirmisiniz
1- kaç dsb
2-cfm kaç
3-rpm kaç
4- anakarttan hız ayarı yapılıyormu
hocam lütfen yardımcı olsanız ona göre alıcamda
Hocam hiçbir yerde adam akıllı bilgisini bulamadım kutusunda da herhangi bir bilgi yok ancak 2. sayfa da da belirttiği gibi zaten:

Bu fan sanırım biraz görsellik amaçlı. Fanların CFM değerleri var. Bu arkadaşın hiç bir yerde CFM değeri yazmıyor. Tahminim en fazla 30-40 arası birşeydir. RPM değerinden ziyade bu CFM değeri ne kadar yüksek olursa fanın hava sirkülasyonu o kadar iyi oluyormuş. Forumda 50 üzeri olan fanları tavsiye ediyorlardı. Sendeki 8 cmlik fanın 29.248 CFM değeri varmış. Yani düşük ve önerilmeyen değerlerde. Görsellik artısı dışında belkide hemen hemen aynı gibi ürünler.

Şu şekilde birde ben molex girişinden bağladığım için daha hız ayarı muhabbetin bakmadım ancak illa ki ayarlanabiliyordur. Vatan da ki yorumlarında ayarlandığı yazıyordu. 18'e yakın yorum olması gerek bakıp kullanıcı yorumlarını da görebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı