Rampage 650W PSU çok ses çıkartıyor

Öncelikle iyi günler dilerim. 3 ay önce OEM sistem topladım Vatan Bilgisayar'dan. Rampage kasanın icinde PSU da veriliyordu. 1 haftadır bilgisayarı acarken tizz ses cıktı ve bugun daha kötüye gitti. Sanırım traktor gibi calısıyor. Bir zamandan sonra kısılıyor sesi. Kutusu da yok PSU'nun. Garantiye nasıl vereceğim? Lütfen yardım. PSU sökmeyi de bilmiyorum. Kasayı götürsem hallederler mi ve bileşenlere zarar verir mi bu PSU sesi? Teşekkürler.

Mutlaka Corsair veya Cooler Master PSU alın.
@RHEZNOW niye mesajlarıma gülücük atıyorsunuz?
Markaya göre değil modele göre PSU seçmek daha doğru olur.

Mesela Corsair'in sarı turuncu etiketli VS serisi ve Cooler Master Elite serisi PSU'ların da Rampage, Frisby'den farkı yok.

Klavye, mouse ya da ne bileyim kulaklık gibi şeylerde neyse de güç kaynağının bu tarz markalardan seçilmesini doğru bulmuyorum. Merdiven altı ürünlere logo basıp satıyorlar sonuçta.
Katılıyorum, 8-9 yıldır Rampage'ın bir sürü farklı ekipmanını kullandım ve hepsinden de memnun kaldım halihazırda tüm ekipmanlarım Rampage, ancak monitör, kasa ve PSU olarak tercih edilmesini desteklemiyorum.

Öncelikle iyi günler dilerim. 3 ay önce OEM sistem topladım Vatan Bilgisayar'dan. Rampage kasanın icinde PSU da veriliyordu. 1 haftadır bilgisayarı acarken tizz ses cıktı ve bugun daha kötüye gitti. Sanırım traktor gibi calısıyor. Bir zamandan sonra kısılıyor sesi. Kutusu da yok PSU'nun. Garantiye nasıl vereceğim? Lütfen yardım. PSU sökmeyi de bilmiyorum. Kasayı götürsem hallederler mi ve bileşenlere zarar verir mi bu PSU sesi? Teşekkürler.

Hocam fatura varsa faturayla beraber gönderin PSU'yu. Sorun PSU fanındaysa sorun büyük değildir ama akımla alakalıysa patlayabilir. 3 ay oldu diyorsunuz garanti devam ediyordur. PSU'yu çıkartmayi bilmiyorum diyorsanız internetteki videolardan öğrenerek yapabilirsiniz. Olmuyorsa zorlamanın alemi yok, ekran kartınızı, varsa sıvı soğutmanızı çıkartıp kasayla beraber yollayın halletsinler. Ya da PSU'yu direkt çıkarıp sağlam bir PSU almalısınız.

Bütçen fazla yoksa VX Plus 500W alabilirsin. (Sistemini bilmiyorum. Fakat 12V kanalından 450W veriyor. ) Ben kullanıyorum. PSU sıcaklığna elimle bakıyorum (Yan tarafından.) Yük altında biraz ısınıyor. Fakat sıkıntı yapmıyor. Fan dönüyor mu onu bile bilmiyorum 0 ses 😅 (Şimdi baktım dönüyormuş .)

Yeni konular

Geri
Yukarı