Rampage CARBON ve FALCON X kasaları nasıldır?

Madrazo

Decapat
Rampage CARBON ve Rampage FALCON X adlı kasalar nasıldır? Özellikle CARBON modelinin hava sirkülasyonu ve işlevselliğini merak ediyorum. İnternette çok az bilgi bulabildim, yardımcı olursanız sevinirim.

Diket ekran kartı düşünürsen fiyat performans olarak en uygun kasa Corsair 275R modeli.
Hem temperli cam hemde dikey ekran kartı desteği var. Hem minimal tasarlanmış bir kasa hemde tüm ihtiyaçları karşıyor SSD HDD desteği kablo yuvaları flan ideal bir kasa hoşuna giderse. Kasaya yüksek paralar vermeyip parayı işlemci ve ekran kartına yatırsan daha iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim bildiklerim NZXT kasaların çoğunda var. Corsair modellerinin bazılarında var ama senin istediğin gibi önü cam değil onların 275R ve Corsair spec-06 gibi.
MSİ şu kasada var 3 tarafı cam olup RGB olan ve dikey ekran kartı destekli.

Sıvı soğutma illaha ki destekler öne takılır en kötüde. Üst taraftaki yuvalar için anakart ve sıvı soğutma büyük alınırsa sığmama gibi bir problem var galiba ayrıntılı araştırmak lazım.
Biraz video baktım youtube'ta şöyle oluyor sistemin içi. Herşey güzel 2 USB 3.0 2 USB 2.0 var 3 tarafı cam RGB fanlar dikey ekran kartı desteği ama üstte fan yuvası olmasına rağmen sıvı soğutma desteği sadece önde var :( Bence gene öyle ağım şahım bir eksi değil oraya RGB fanlar koyup sıvı soğutmayı öne bağlamanın bir eksisi yok gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Veya 140mm'ye kadar eksoz fanı yerine sıvı soğutma takabilirsin.

Sıvı soğutma illaha ki destekler öne takılır en kötüde. Üst taraftaki yuvalar için anakart ve sıvı soğutma büyük alınırsa sığmama gibi bir problem var galiba ayrıntılı araştırmak lazım.
Biraz video baktım youtube'ta şöyle oluyor sistemin içi. Herşey güzel 2 USB 3.0 2 USB 2.0 var 3 tarafı cam RGB fanlar dikey ekran kartı desteği ama üstte fan yuvası olmasına rağmen sıvı soğutma desteği sadece önde var :( Bence gene öyle ağım şahım bir eksi değil oraya RGB fanlar koyup sıvı soğutmayı öne bağlamanın bir eksisi yok gibi.
Veya 140mm'ye kadar eksoz fanı yerine sıvı soğutma takabilirsin.

Şimdi Corsair Crystal 460X RGB kasa önüme çıktı ve çok beğendim tasarımını. Şu anda araştırıyorum dikey ekran kartı desteği vs. var mı diye. Bu kasa iyi midir tavsiye eder misiniz ?

Onun dikey ekran kartı desteği yok galiba. Ve bence pahalı bir kasa 1000 TL üstü onun fiyatı.
Şuan elinizde sıvı soğutma var mı ? Kesin 240 mm sıvı soğutma takacakmısımnz ? ön tarafa takmanın zararı yoksa bence Msi modeli.

Onun dikey ekran kartı desteği yok galiba. Ve bence pahalı bir kasa 1000 TL üstü onun fiyatı.
Şuan elinizde sıvı soğutma var mı ? Kesin 240 mm sıvı soğutma takacakmısımnz ? ön tarafa takmanın zararı yoksa bence Msi modeli.

460X kasasını 890 liraya buldum bin liraya göre bi nebze ucuz gibi.Dikey ekran kartı desteği varsa buna yönelicem gibi ama eğer yoksa dediğiniz gibi Msi mantıklı olan.Şuan elimde sıvı soğutucu yok. i5 9600K işlemci için 240mm sıvı soğutucu daha iyi olur diye önerdiler burda o yüzden 240mm almayı düşünüyorum.Ön tarafa takılabiliyorsa bencede sorun yok gibi tek fark soğutucunun üstte değil yanda olması sanırsam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı