Rampage Hydra R6 RGB vs Rampage Tinker

Ahmet Kasap

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir oyun klavyesi alacağım ve benim için blue switch ve LED aydınlatma olması önemli. Ben Everest Rampage Hydra R6 RGB ile Everest Rampage Tinker arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçem 300-350 tl. Ve benim için blue switch olması önemli. Blue switch'in sesi hoşuma gidiyor. Ve sadece görüntüsü için değil özellikleride gayet güzel iki klavye. Rampage'i her yerde kötülüyorlar fakat ben şu ana kadar 3 tane Rampage ürünü aldım ve hepside ilk günkü gibi kaliteli ve bir şey olmadı. Benim bu 2 klavye arasında kalma sebebim ise r6 Rgb modelinde manyetik bileklik desteği olması ve rgb led olması. Tinker modelinde ise Kailh switch kullanılması , fırçalanmış metal kasa olması ve farklı animasyonları olması beni bu iki model arasında bıraktı. R6 RGB modelinde ise Outemu blue switch kullanılmış.

Motospeed ck108 de hangi firmanın blue switch in kullanıldığını bilmiyorum fakat kaihl switch cherry mx firmasına özenen ve ona göre switchler yapan bir firma. Tabiiki cherry mx daha iyi ve kaliteli fakat kaihl cherry mx e göre daha ekonomik ve sesi bence tatmin edici. Ayrıca motospeed ck108 de türkçe karakterler kullanılmayışı da - bir yön.

Ben Kailh Cherry MX in bi alternatifi demedim sadece sesleri biraz benziyor dedim. Ve benzemesede sesi benim hoşuma gittiği için Tinker modeline yöneldim.

Outemu anahtar çeşidinin de sesleri aynı ki. Tamam git Tinker modeli al. 2 ay sonra temassızlık sorunu diye konu açınca hatırlatırım bu mesajları.

Geri
Yukarı