Rampage KB- R96 klavye takılınca PC donuyor

Yer
Castle Violet (:
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu klavyeyi bilgisayara takınca ilk olarak aygıt kuruluyor yazan yerde hexgears keyboard yazıp çince yazılar geliyor. Ardından bilgisayarı kilitleyip saçma yerlere basıyor. Mesela az önce konuyu yazarken taktım daha bir şey yazmadan kendi kendine konuyu oluşturdu. Farklı bilgisayarlarda da aynı şey oluyor. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavyede donanımsal hata var duruyor. Arızalı USB donanımları PC'yi dondurabilir. Garantisi varsa gönderin derim. Yoksa yeni klavye almak daha iyi olur.

Klavyede donanımsal hata var duruyor. Arızalı USB donanımları PC'yi dondurabilir. Garantisi varsa gönderin derim. Yoksa yeni klavye almak daha iyi olur.

Hocam maalesef garanti yok ama başka bir şey sormak istiyorum. Biraz bekledikten sonra çalışmaya başladı fakat qwerty tuşlarının olduğu sıra çalışmıyor. Switch'leri bozuk değil onu biliyorum. Aygıt yöneticisinden silip yüklüyorum art arda qwert tuşlarına kendi kendine basıp duruyor. Bu da mı donanımsaldır?

Klavyenin üzerine sıvı bir şey döktüysen az da olsa kuruduysa bu sorunu yapabilir, çay gibi mesela dökülüp kurumuş olsa bile yapar, o yüzden böyle bir şey varsa temizlemeni tavsiye ederim, sorun bunlarla ilgili değilse, farklı USB'ye taktığında da devam ediyorsa muhtemelen arkadaşın dediği gibi donanımsal bir sorun olabilir.

Dediğiniz de olabilir. Arkadaşımın dediği gibi temizlenmesi de gerekebilir.

Hocam maalesef garanti yok ama başka bir şey sormak istiyorum. Biraz bekledikten sonra çalışmaya başladı fakat qwerty tuşlarının olduğu sıra çalışmıyor. Switch'leri bozuk değil onu biliyorum. Aygıt yöneticisinden silip yüklüyorum art arda qwert tuşlarına kendi kendine basıp duruyor. Bu da mı donanımsaldır?
Genelde switchlerin panelin arkasında kalan lehimli kısmında kalıntı ve pislik kalmasından oluşur. Sıvı veya toz kalıntısı yapabilir bunu.
İçini açıp alkol ve diş fırcası yardımıyla bir temizleyin board kısmını. Düzelme ihtimali var.
Keyboard test programından hangi tuşların arıza yaptığının bulabilir switchlerini değiştirebilirsiniz.

Genelde Switch'lerin panelin arkasında kalan lehimli kısmında kalıntı ve pislik kalmasından oluşur. Sıvı veya toz kalıntısı yapabilir bunu.
İçini açıp alkol ve diş fırcası yardımıyla bir temizleyin board kısmını. Düzelme ihtimali var.
Keyboard test programından hangi tuşların arıza yaptığının bulabilir Switch'lerini değiştirebilirsiniz.

Teşekkür ederim hepinize. Bunu deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı