Rampage KB-R99 mekanik klavye incelemesi

Herkese selamlar. Bu makalemde Rampage KB-R99 mekanik klavye incelemesi yapacağım.

Klavye.jpg

Genel Özellikler:
Switch görünümü aşağıdaki gibi:
KlavyeTuşIşık.jpg

Işıklandırma olarak üç tane seçenek var.
Çok ışıklı:
Klavye2.jpg

Normal ışıklı:
Klavye3.jpg

Az ışıklı:
Klavye4.jpg

Işıksız görünümü ise aşağıdaki gibi:
Klavye5.jpg

Tuş içi de böyle gözüküyor:
KLAVYE1.jpg

Klavyeyi kutusundan çıkardığınızda içinden garanti belgesi ve kendisi çıkıyor.
  • Bu arada garantisi 2 yıl.

Ergonomiden söz edecek olursak parmaklarımızla bastığımız bölümler içe doğru kavis verilerek tasarlanmış. Bu sebeple rahat bir kullanımı var.

Kullanımdan bahsedecek olursak;
    Geceleyin kullanacak olursanız üzerindeki ışıklar sayesinde tuşları rahatça görebilirsiniz. Ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ki ışıksız kullanırken sabah bile olsa tuşları görmek çok zor. Ama titiz insanlar için tuşlarının çıkarılması güzel bir özellik. Tozlandığında tuşları çıkarıp fazla ıslak olmayan bir bezle silebilirsiniz. Yanı sıra bu klavyede bazı eski nesil klavyelerde bulunan "Scroll lock" tuşu yok. Onun yerine ışığı açma kapama tuşu koymuşlar.

En sıkıntılı olayı ise doğal olarak çok ses çıkarması.

+Artıları:
  • Güzel ışıklandırma
  • Çıkarılabilen tuşlar
  • Her tuş için özel Switch
  • Ağır metal kasa (Bu sebeple oyun oynarken masada kaymaz)
  • Klavyenin altında hafif eğim veren bir destek

-Eksileri
  • Yüksek ses (Bu benim hoşuma gidiyor ancak bazıları için pek hoş olmayabilir)
  • Tuşların üzerindeki siyah kaplama üzerine sivri bir şeyi sürttüğünüzde çıkabilecek nitelikte. Ancak bunun olması pek olası değil.

Sonuç: Almanızı öneririm, fiyatına göre kalitesi çok iyi.

Fiyat: 135 TL.

Bu klavye yanlış hatırlamıyorsam İtopya'da mekanik olarak satılıyordu ancak mekanik değildi. Ben de tam indirim konusu açacakken son anda fark etmiştim.

Geri
Yukarı