Rampage PSU değiştirilmeli mi?

maksMka_0015

Picopat
Makaleler
2
Daha fazla  
1.5 ay önce hazır sistem aldım. İçinde Rampage vardı. PSU'yu pek takmamıştım kafaya ne de olsa güç verecek sadece diye düşündüm. Keyfiyen araştırayım dedim. Meğerse sistem = PSU imiş. Rampage'in ise C4'ten farkı yokmuş. Elde patlar falan diyen bayağı kişi vardı yani çok kötü marka bana da zaten hazır sistemde geldi.

1.5 ay içinde RDR 2, DL 1, DL2, Valorant, CS, Apex gibi oyunlar oynadım. Bir sıkıntısı yok gibi ama acilen değiştirmelisiniz gibi yorumlar okudukça içim ürperiyor yani korkudan oyun açamıyorum. Sistemin diğer bileşenlerine de zarar verir diye. Normalde para biriktirip SSD ya da işlemci yükseltecektim. Ne yapmam gerek sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
1.5 ay önce hazır sistem aldım. İçinde Rampage vardı. PSU'yu pek takmamıştım kafaya ne de olsa güç verecek sadece diye düşündüm. Keyfiyen araştırayım dedim. Meğerse sistem = PSU imiş. Rampage'in ise C4'ten farkı yokmuş. Elde patlar falan diyen bayağı kişi vardı yani çok kötü marka bana da zaten hazır sistemde geldi.

1.5 ay içinde RDR 2, DL 1, DL2, Valorant, CS, Apex gibi oyunlar oynadım. Bir sıkıntısı yok gibi ama acilen değiştirmelisiniz gibi yorumlar okudukça içim ürperiyor yani korkudan oyun açamıyorum. Sistemin diğer bileşenlerine de zarar verir diye. Normalde para biriktirip SSD ya da işlemci yükseltecektim. Ne yapmam gerek sizce?

Sistem bilgilerinizi ve PSU gücünü bize söyleyin öneri yapalım. Ayrıca Rampage olsa da gücü sisteminize yeterliyse ve elektriğin sık gittiği ya da bina elektrik tesisatının sorunlu olduğu bir yerde değilseniz patlama çatlama sorun falan olmaz, elektrikler devamlı kesilirse veya tesisatta sıkıntı varsa anca sıkıntı çıkar.

2 Yıl kadar Rampage 750W PSU kullandım. Herhangi bir sorun yaşamadım. Sistemim çok güç çeken bir sistem olmadığından içindeki bobinlere kondansatörlere çok yük bindirmedim. Sistemi değiştirirken PSU'yu söküp baktık EEM arkadaşım içindeki materyallerin o kadar kalitesiz olmadığını söylemişti. Düşük varyantlarında kesinlikle sorunlar vardır fakat benim kullandığım modelin malzeme kalitesi iyiydi. 500W'lık modelinin içini biri paylaşmıştı. Kesinlikle 500W'lık modeli kullanmalık bir model değil. Kullandığınız modele göre malzeme kalitesi değişiyor. Kullandığınız sistemin toplam W değeri PSU'nuzun W değerinden %40 aşağısında kalıyorsa sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Sistem bilgilerinizi ve PSU gücünü bize söyleyin öneri yapalım. Ayrıca Rampage olsa da gücü sisteminize yeterliyse ve elektriğin sık gittiği ya da bina elektrik tesisatının sorunlu olduğu bir yerde değilseniz patlama çatlama sorun falan olmaz, elektrikler devamlı kesilirse veya tesisatta sıkıntı varsa anca sıkıntı çıkar.

Hocam pek elektirik giden bir bölgede yaşamıyorum yazın hemen hemen hiç olmuyor kışın arada oluyor
Sistem bilgilerim ise
RTX 4060.
R 5500.
16 RAM.
500 SSD.
PSU da yazanlar şunlar rmp 650W 80pb 80+Plus Bronze RAMPAGE RMP-650-80PB 650W 80PLUS BRONZE 140MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bilgisayarı vatandan almıştım bu da PSU buradan da bakabilirisinz
Teşekkürler hocam üstümdeki stres gitti ama garantisi bittikten sonra değiştireceğim şimdi pek bütçe yok.

Sürekli elektrik kesintisi yaşanan bir yerde isen değişmeni öneririm. Bütçe varsa tabii ki daha kaliteli bilindik bir ürün alman daha iyi olur.

Anladım hocam teşekkürler pek elektrik giden bir bölgede yaşamıyorum yazın hemen hemen hiç olmuyor kışın arada oluyor zaten garantisi bittikten sonra almayı düşünüyorum.

Hocam pek elektirik giden bir bölgede yaşamıyorum yazın hemen hemen hiç olmuyor kışın arada oluyor
Sistem bilgilerim ise
RTX 4060.
R 5500.
16 RAM.
500 SSD.
PSU da yazanlar şunlar rmp 650W 80pb 80+Plus Bronze RAMPAGE RMP-650-80PB 650W 80PLUS BRONZE 140MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bilgisayarı vatandan almıştım bu da PSU buradan da bakabilirisinz
Teşekkürler hocam üstümdeki stres gitti ama garantisi bittikten sonra değiştireceğim şimdi pek bütçe yok.

Anladım hocam teşekkürler pek elektrik giden bir bölgede yaşamıyorum yazın hemen hemen hiç olmuyor kışın arada oluyor zaten garantisi bittikten sonra almayı düşünüyorum.
Tamamdır. Akım korumalı priz ile kullanabilirsin bu süreçte.

2 yıl kadar Rampage 750W PSU kullandım. Herhangi bir sorun yaşamadım. Sistemim çok güç çeken bir sistem olmadığından içindeki bobinlere kondansatörlere çok yük bindirmedim. Sistemi değiştirirken PSU'yu söküp baktık eem arkadaşım içindeki materyallerin o kadar kalitesiz olmadığını söylemişti. Düşük varyantlarında kesinlikle sorunlar vardır fakat benim kullandığım modelin malzeme kalitesi iyiydi. 500W'lık modelinin içini biri paylaşmıştı. Kesinlikle 500W'lık modeli kullanmalık bir model değil. Kullandığınız modele göre malzeme kalitesi değişiyor. Kullandığınız sistemin toplam W değeri PSU'nuzun W değerinden %40 aşağısında kalıyorsa sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Anladım hocam çok teşekkür ediyorum ilginiz için bir de sorum olacaktı çoğunluk AAA oyun oynuyorum bunları günde ortalama 3 saat oynarsam sorun çıkar mı?

C4 diyenlerin çoğu işkembeden sallıyor, arıza yapsa bile bileşenlere zarar gelme ihtimali bana göre düşük.

Çok teşekkür ediyorum üstümdeki sıkıntıyı kaldırdınız minnettarım.

Tamamdır. Akım korumalı priz ile kullanabilirsin bu süreçte.

Şu an bilmiyorumda ne ama araştırıp düşüneceğim hocam teşekkür ediyorum sağ olun.

Bu sistem 'şimdilik' akım korumayla gider ama 1 sene sonrası için çok acil 750W üstü bir PSU lazım.
750W dememin sebebi ileride yapılacak bir AM5 soket geçişinde çok daha güçlü bi' PSU ile beraber sistemin güç çekip çekmeme derdini kafadan silme olur.

Bu sistem 'şimdilik' akım korumayla gider ama 1 sene sonrası için çok acil 750W üstü bir PSU lazım.
750W dememin sebebi ileride yapılacak bir AM5 soket geçişinde çok daha güçlü bi' PSU ile beraber sistemin güç çekip çekmeme derdini kafadan silme olur.

Anladım hocam sağ olun.

Geri
Yukarı