Rampage PSU

Rampage Forza FTX ve ETX haricinde diğerlerinden uzak durun. Bu dediğim modeller Tier B+ olarak geçiyor;
Rampage ETX 570 liralık fiyatı ile tam bir f/p ürünü bence.
600W olsun High Power olsun 🙂

Rampage Forza FTX ve ETX haricinde diğerlerinden uzak durun. Bu dediğim modeller Tier B+ olarak geçiyor;
Rampage ETX 570 liralık fiyatı ile tam bir f/p ürünü bence.

Hocammmmm neden bu listeyi atıyorsun? Adında Rampage yazıyor ya işte. Okudm ben her yerde. %100 dandik. Aaaa? Lütfen biraz araştırır mısınız? Tier B+ nedir yaa. Görmüyor musunuz o kadar yorum gelmiş. Bi tanesi hangi model dememiş..... Cooler Master'ın şu listeye giremeyen PSU'sunu bile önerir şu liste de ki FTX, ETX modellerini önermezler. Çünkü Rampage yazıyor. Lütfen biraz dikkat edelim ya.... Rampage nedir? (!)

600W olsun High Power olsun 🙂
Bu konuyu başka bir konuda da konuşmuştuk. Performance GD’nin 750W’ını kullanıyorum kaliteli bir model fiyatına göre. Ama 750W ihtiyacı olan ve bütçesi çok olmayan için güzel bir tercih bence Rampage ETX. Gerçi 750W ihtiyacı olan adamın bütçesi de High Power’a yetsin bir zahmet ama bilemeyiz kişinin durumunu ne de olsa. Bu model Sama Forza modelinin tip olarak aynısı. Özelliklerinden biraz kısmışlar muhtemelen, sticker basıp satıyorlar.

Bu konuyu başka bir konuda da konuşmuştuk. Performance GD’nin 750W’ını kullanıyorum kaliteli bir model fiyatına göre. Ama 750W ihtiyacı olan ve bütçesi çok olmayan için güzel bir tercih bence Rampage ETX. Sama Forza modelinin tip olarak aynısı. Özelliklerinden biraz kısmışlar muhtemelen, sticker basıp satıyorlar.
Konuşmuş olabiriz 🙂

Sanırım kapasitörleri falan SAMA modelinden farklı çıkmıştı @Ali Rıza09 bir konuda söylemişti ama hatırlayamadım.

@Sylveon aynen geçen arkadaş atmıştı resmini ızgara kısmından gördüklerim kadarı ile yorumlayabilmiştim. Forza Gold platformunu kullanan yapılara kıyasla iç bileşenler karışık kebab gibi eğer bulk kondansatörde 85°C Taepo LH serisi ile hatrı sayılır şekilde performans, stabilite ve ömür farkı oluşturuyor 105°C NCC'ye kıyasla kapasitanslarını da aynı olduğunu göz önünde bulundurarak. 570'e almanın pek bir esprisi kalmıyor normal şartlarda dahi göze batan eksikleri bulunan bir ünite.
Ek olarak bu modellerde aynı platformu kullanıyor.
Karışık bir model bazen kağıt üzerindeki belirtilenleri bile yansıtmıyor;
SAMA kesinlikle kötü bir şirket değil EPS serisi oldukca vasat ve eski ama aynısını Forza Gold-Platinum için diyemem eksiklikleri var ama kötü değil.

Vinga-VPS-G:
Eki Görüntüle 540728

Rampage ETX:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vivo24:
Eki Görüntüle 540730

Supremo FM2:
Eki Görüntüle 540731

Modecom Volcano:
Eki Görüntüle 540732

Arkadaş burda arka ızgara bölümünden gördüklerini yorumlamış;
Ama atladığı modüler versiyonlarında (Vivo24k, Supremo FM2 ve Volcano) ızgara bölümlerinden bulk kondansatör gözükürken, X kapasitör ve bobin gözükmüyor.
Vinga-VPS-G'de bulk kapasitör gözükmeyip, X kaps. ve bobin gözüktüğüne göre PCB dizaynı Rampage ETX ile aynıya benziyor.
Vinga VPS-G ile aynı PCB tasarımına ama iç bileşenleri en azından fotodan göründüğü üzere kısmi olarak aynı değil resimlerden yorumlarsam;
Vinga VPS-G ve Supremo FM2'de ikincil kısımda NCC kullanılırken, Vivo24k ve Modecom Volcano'da da olduğu gibi ikincilde Rampage ETX-750-1'de Taepo SC serisi kondansatörler kullanılmış.
220V katında mosfetler için uzunlamasına bulunan heatsinkte daha kalın Supremo FM2 ve Modecom Volcano'da olduğu gibi.
Bulk kondansatörü göremediğim için birşey diyemiyorum ama 105°C Nippon C-C yerine, 85 °C Teapo LH olma ihtimali var :/

@Sylveon aynen geçen arkadaş atmıştı resmini ızgara kısımdan gördüklerim kadarı ile yorumlayabilmiştim. Forza Gold platformunu kullanan yapılara kıyasla iç bileşenler karışık kebab gibi eğer bulk kondansatörde 85°C Taepo LH serisi ile hatrı sayılır şekilde performans, stabilite ve ömür farkı oluşturuyor 105°C NCC'ye kıyasla kapasitanslarını da aynı olduğunu göz önünde bulundurarak. 570'e almanın pek bir esprisi kalmıyor normal şartlarda dahi göze batan eksikleri bulunan bir ünite.
Gold Performance GD daha mantıklı o zaman?

@Sylveon aynen geçen arkadaş atmıştı resmini ızgara kısmından gördüklerim kadarı ile yorumlayabilmiştim. Forza Gold platformunu kullanan yapılara kıyasla iç bileşenler karışık kebab gibi eğer bulk kondansatörde 85°C Taepo LH serisi ile hatrı sayılır şekilde performans, stabilite ve ömür farkı oluşturuyor 105°C NCC'ye kıyasla kapasitanslarını da aynı olduğunu göz önünde bulundurarak. 570'e almanın pek bir esprisi kalmıyor normal şartlarda dahi göze batan eksikleri bulunan bir ünite.
Performance GD serisi ile alakalı ne düşünüyorsunuz bilginiz var mı? Ben 750W olanını alırken detaylı bir inceleme bulamadım ünitesiyle vs alakalı genellikle forumda öneriliyor diye aldım. Uzun ömürlü bir model midir herhangi bir sıkıntı çıkartır mı?

Geri
Yukarı