Rampage RM-344 Ayarları

recepcaliskan

Hectopat
Rampage RM-344 144 Hz 1ms monitör aldım, internette kutu açılmından farklı bir video veya makale bulamadım. Oyun için ne gibi ayarlarını yapmam gerekiyor 1ms testi yapılabilir mi? 1ms konusunda endişelerim var.
Monitör ayarlarında
DCR - AÇIK KAPALI
ECO: Oyun, FPS gibi seçenekler
Renk Ayarları
OSD Ayarları
Diğer: Tepki Süresi (OD) Açık Kapalı
FreeSync: Açık kapalı
Gibi ayarları mevcut. Bilgisayar üzerinden monitörü 144Hz çektim fakat monitörün kendi ayarlarından açmamı önerdiğiniz bir şey var mı?
Tepki süresi od ne olduğunu bilmiyorum, FreeSync oyunlar için açık mı kapalı mı olması gerekiyor?
AMD Radeon üzerinden oyun modunu e-Sports alıyorum farklı bir ayar yapmam gerekir mi?
Aynı zamanda bilgisayarımın özellikleri

1603981045663.png

1603981052954.png

1603981064082.png

hocam benim sana bir sorum var kusura bakma senin sorduğun sorudan tamamen farkı bir şey bende bu monitörü 3 gün önce aldım full siyah ekran actıgımda (googleden indiriyorum siyah background) ışık vuruyor ekrana sende de öyle oluyor mu acaba bakabilir misin rica etsem ?

Hocam benim sana bir sorum var kusura bakma senin sorduğun sorudan tamamen farkı bir şey bende bu monitörü 3 gün önce aldım Full siyah ekran actıgımda (Google'den indiriyorum siyah background) ışık vuruyor ekrana sende de öyle oluyor mu acaba bakabilir misin rica etsem?

Monitöre güneş ışığı ya da ampul ışığı vuruyor mu? Eğer vurmuyor ve panelden ışık vuruyorsa panelle ilgili sorun vardır garentisi var ise garentiye göndermeni öneririm.(Tabi ki panelden kaynakli ise diğer ışıklardan kaynaklı ise bir sorun yok.)

Hocam benim sana bir sorum var kusura bakma senin sorduğun sorudan tamamen farkı bir şey bende bu monitörü 3 gün önce aldım Full siyah ekran actıgımda (Google'den indiriyorum siyah background) ışık vuruyor ekrana sende de öyle oluyor mu acaba bakabilir misin rica etsem?

IPS paneller de ışık sızması dediğimiz olay. Garanti kabul etmeyebilir, daha net anlamak için odada sıfır ışık kaynağı olduğu zaman siyah bir şey aç ve kenarlardan ışık vuruyor mu diye bak, ışık vuruyor ise ışık sızması vardır. Bu bir sorun mu dersen; eğer çok fazla ise evet ya da aydınlık ortamda oyun oynarken, film izlerken sorun oluyor ise evet, fakat IPS panellerin çoğunda bu durum söz konusu. Eğer 1 2 yerde veya sadece köşeler de rahatsız etmeyen bir boyutta ise hiç dokunma derim, çoğu IPS üründe bu durum söz konusu, iyi forumlar.

IPS paneller de ışık sızması dediğimiz olay. Garanti kabul etmeyebilir, daha net anlamak için odada sıfır ışık kaynağı olduğu zaman siyah bir şey aç ve kenarlardan ışık vuruyor mu diye bak, ışık vuruyor ise ışık sızması vardır. Bu bir sorun mu dersen; eğer çok fazla ise evet ya da aydınlık ortamda oyun oynarken, film izlerken sorun oluyor ise evet, fakat IPS panellerin çoğunda bu durum söz konusu. Eğer 1 2 yerde veya sadece köşeler de rahatsız etmeyen bir boyutta ise hiç dokunma derim, çoğu IPS üründe bu durum söz konusu, iyi forumlar.
Kullandığı marka fiziksel hasar bulunmadığı sürece her şekilde garantiye kabul eden bir marka arkadaşımın başına geldiği için biliyorum.Ondan dolayı dedim gönderebiliyorsan gönder diye.

Kullandığı marka fiziksel hasar bulunmadığı sürece her şekilde garantiye kabul eden bir marka arkadaşımın başına geldiği için biliyorum.Ondan dolayı dedim gönderebiliyorsan gönder diye.
Demek istediğim bu ürünün bozuk vb olmasından kaynaklı değil bu türün genelde böyle olduğu, kendi laptopumda da ışık sızması var fakat bir sorun teşkil etmiyor.

Kullandığı marka fiziksel hasar bulunmadığı sürece her şekilde garantiye kabul eden bir marka arkadaşımın başına geldiği için biliyorum. Ondan dolayı dedim gönderebiliyorsan gönder diye.

Bende 1 tane ölü piksel var ve Weheartx'in sorunun aynısından var. Garanti gönderin bakalım ama garanti kapsamında değişiklik olmaz dedi :D

Rampage RM-344 144 Hz 1ms monitör aldım, internette kutu açılmından farklı bir video veya makale bulamadım. Oyun için ne gibi ayarlarını yapmam gerekiyor 1ms testi yapılabilir mi? 1ms konusunda endişelerim var.
Monitör ayarlarında
DCR - AÇIK KAPALI
ECO: Oyun, FPS gibi seçenekler
Renk Ayarları
OSD Ayarları
Diğer: Tepki Süresi (OD) Açık Kapalı
FreeSync: Açık kapalı
Gibi ayarları mevcut. Bilgisayar üzerinden monitörü 144Hz çektim fakat monitörün kendi ayarlarından açmamı önerdiğiniz bir şey var mı?
Tepki süresi od ne olduğunu bilmiyorum, FreeSync oyunlar için açık mı kapalı mı olması gerekiyor?
AMD Radeon üzerinden oyun modunu e-Sports alıyorum farklı bir ayar yapmam gerekir mi?
Aynı zamanda bilgisayarımın özellikleri

Eki Görüntüle 719119

Eki Görüntüle 719120

Eki Görüntüle 719121

Hocam merhaba, bende de aynı monitör var fakat canlı derslerde ya da herhangi beyaz ekranın üzerinde olan yazıları zor okuyorum. İlk aldıgımda her şey düzgündü ama son 2-3 haftadır böyle. Yazıları okuyamıyorum. Yazıları silik gösteriyor ya da cok parlıyor. Anlayamadım, ne yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı