Rampage RM-Q27 vs ASUS TUF GAMING 24.5

TuğberkÇAPKIN

Hectopat
Bu iki monitör arasında çok kararsız kaldım. 2K mı Full HD mi? Öneri ve tavsiyelerinizi bilmek isterim. Film izlemek için değil. Genelde FPS oyunları, bazen farklı oyunlar.

1. Rampage RM-Q27 WINGS 27" 165Hz 1ms CSOT VA QHD 2K HDR Freesync RGB Pivot PC Curved Oyuncu Monitörü : Amazon.com.tr: Bilgisayar

2. ASUS TUF GAMING 24.5" VG259QM 280Hz 1ms 2xHDMI DP HDR400 G-Sync FHD Fast IPS Gaming Monitör | ITOPYA

Sistemim.

Ryzen 7 3700X.
RTX 3070 OC.
B550 Plus.
8x2 3600MHz.

ASUS tabii ki hocam, sormanız bile hata. Rampage ile ASUS yan yana bile getirilmez.

ASUS tabii ki hocam, sormanız bile hata. Rampage ile ASUS yan yana bile getirilmez.

1080p ve 2K arasında kaldığım için çok kararsızım. 165Hz ve 280Hz olayı da buna etken. Bu linkteki ürün modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Tabii o fiyata değil daha uyguna.

FPS oyunları için 280Hz çok daha iyi olur sırf malzeme kalitesi için bile ASUS tercih edilir.

https://www.hepsiburada.com/asus-tu...U3C?magaza=Bypazar&gclsrc=aw.ds&ds_rl=1294343
1080p ve 2K arasında kaldığım için çok kararsızım. 165Hz ve 280Hz olayı da buna etken. Bu linkteki ürün modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Tabii o fiyata değil daha uyguna.

Asus bu monitör 8K Asus-2 bu monitör 16k. Sizin bütçeniz nedir? Aralarında dağlar kadar fark olan monitör koyuyorsunuz. Özellik olarak da 16k o monitöre asla verilmez.

Onlar eski fiyatlandırmalar o ürünleri normal fiyatından tedarigini sağlarım. Ancak 2 ASUS arasında hangisini almalıyım çok kararsızım. Şirkette güncel olarak 2K 165Hz kullanıyorum tecrübem var görüntü müthiş ancak 280Hz 1080P'ye geçiş yapsam nasıl olur diye de içim içimi yiyor 280Hz de mutlu olur muyum Full HD de.

Onlar eski fiyatlandırmalar o ürünleri normal fiyatından tedarigini sağlarım. Ancak 2 ASUS arasında hangisini almalıyım çok kararsızım. Şirkette güncel olarak 2K 165Hz kullanıyorum tecrübem var görüntü müthiş ancak 280Hz 1080P'ye geçiş yapsam nasıl olur diye de içim içimi yiyor 280Hz de mutlu olur muyum Full HD de.

Pardon ama 2K'den 1080P'ye düşmek "attan inip... Binmek" demektir. Sıf 280Hz için çözünürlük kısmak mantıksız. Görsellik daha önemli bir unsur.

Hocam 1080p geçerseniz görüntü kaliteniz biraz düşer. Eğer FPS oyunlarını profesyonel oynamak gibi bir dediniz falan yoksa 280 Hz çok gereksiz diyebiliriz. Eğer aynı fiyatlara tedarik sağlayabiliyorsanız 2K 165 Hz olan Asus'u almanızı öneriyorum. 280 Hz bi tık üst düzey oluyor çünkü gereksiz. 280 Hz FPS oyunlarında çok öne atacaktır 165 Hz'ye göre ama 1080p oluyor, size kalmış. Ben olsam aynı paraysa 165 Hz alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı