Rampage SN-RMX8 mikrofon cızırtı yapıyor

neptun1zm

Hectopat
Merhaba bugün "Rampage SN-RMX8 echo-r" adlı bir mikrofon satın aldım fakat cızırtı sorunu var. Birkaç şey denedim fakat yine olmadı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_456.png
    Screenshot_456.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_457.png
    Screenshot_457.png
    18 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_458.png
    Screenshot_458.png
    7,9 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_459.png
    Screenshot_459.png
    14,4 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözebildin mi? Bende de aynı sorun var. Discord ve OBS ile gürültü filtreleme özelliklerini kullanarak biraz çözebildim fakat mikrofonun kendisine ait bi ayarı yok. Mikrofon bası gibi bir ayar da çıkmıyor maalesef o yüzden sürekli dip ses veriyor mikrofon. OBS ve Discord üzerinden yaptığım çözümler kısmen işime yaradı fakat çoğu durumda hala hoparlörden gelen sesi yankı olarak geri veriyor.

Sorunu çözebildin mi? Bende de aynı sorun var. Discord ve OBS ile gürültü filtreleme özelliklerini kullanarak biraz çözebildim fakat mikrofonun kendisine ait bir ayarı yok. Mikrofon bası gibi bir ayar da çıkmıyor maalesef o yüzden sürekli dip ses veriyor mikrofon. OBS ve Discord üzerinden yaptığım çözümler kısmen işime yaradı fakat çoğu durumda hala hoparlörden gelen sesi yankı olarak geri veriyor.

Hayır tamamıyla çözüm bulamadım fakat ses ayarını 65 veya 70 ayarında tutuyorum. Bu şekilde çok rahatsız edici halde değil hatta hiç yok gibi.

Hayır tamamıyla çözüm bulamadım fakat ses ayarını 65 veya 70 ayarında tutuyorum. Bu şekilde çok rahatsız edici halde değil hatta hiç yok gibi.
Senin sesin de baya az gidiyordur bu şekilde karşı tarafa. Ben hangi program mikrofonumu kullanıyorsa onun kendi gürültü engelleyicilerini, arkaplan ses bastırıcılarını kullanıyorum. Bu uğultu sesini kesiyor ama benim ses kalitemde bozulma ve ara ara sesimde kesilmeler oluyor. İlk aldığımda hiçbir ayar yapmadan benim sesimi cam gibi alıyor ve arkada davul çalsa bile arkaplan seslerini almıyordu. Sonradan bu hale geldi ve herkeste aynı sorun var. Yazılımsal bir durum da olabilir.

Senin sesin de bayağı az gidiyordur bu şekilde karşı tarafa. Ben hangi program mikrofonumu kullanıyorsa onun kendi gürültü engelleyicilerini, arka plan ses bastırıcılarını kullanıyorum. Bu uğultu sesini kesiyor ama benim ses kalitemde bozulma ve ara ara sesimde kesilmeler oluyor. İlk aldığımda hiçbir ayar yapmadan benim sesimi cam gibi alıyor ve arkada davul çalsa bile arka plan seslerini almıyordu. Sonradan bu hale geldi ve herkeste aynı sorun var. Yazılımsal bir durum da olabilir.

Evet fakat sesimin az gitme gibi bir durumu yok normal şekilde gidiyor. %75 civarında kullanıyorum ve sesim düzgün şekilde gidiyor karşı tarafa.

Yeni konular

Geri
Yukarı