Rampage V900S direksiyon seti alınır mı?

Sizde düzgün çalışması, Rampage denen rezil markanın "bu işi yapıyor" sözünü haketmesini bırakın yanından bile geçemez. Çin malı direksiyon setinin üstüne adını bastırıp satıyor. Direksiyon setinin içindeki parçalar en ucuz ve rezalet parçalar. Onu alacağıma DFGT alırım, parçaları ve desteği berbat olmaz.
Hocam lütfen bir kere alın laf etmeden önce hayır kendisine laf edin de en azından parçalarına etmeyin kemiğiniz felan mı kırılıcak dokununca?

Hocam lütfen bir kere alın laf etmeden önce hayır kendisine laf edin de en azından parçalarına etmeyin kemiğiniz felan mı kırılıcak dokununca?
Aldığım paraya göre ürünü beğendim gibi bir şey deseniz anlayacağım hocam fakat Rampage markasını övmeyiniz. Rampage fare kullandım 2. haftasında sağ tık elimde kaldı. Rampage klavye kullandım 3 ay içinde 20 tuşu bembeyaz oldu. Rampage güç kaynağı kullandım ekran kartımın güç beslemesi arıza yaptı (kartı tamir ettirip Corsair güç kaynağı aldım, bir daha o arıza yaşanmadı.) Rampage fiyatı düşük diye tercih edilen bir markadır, ürünlerinin kalitesi rezildir. Memnunsanız tamam. 👍🏻

Dostum burada söylediklerimin yarısı zaten kişisel, nasıl bir direksiyon diye sormuş ne yani çok kötü felan mı diyim bende düzgün bir şekilde çalışmasına rağmen?
Hocam direksiyon setinde hassasiyet meselesi kişisel değildir. Veriler, tork değerleri, encoderlar ve bit değerleriyle ölçülür. Ayrıca en önemlisi bir setin force feedback ile encoder içermesidir. Rehberimi okursanız nedenini anlarsınız. Amaç sadece düzgün çalışması değil işlevi. Direksiyon setinin ana işlevi yol tepkisini iletmesidir ve bunu da force feedback ile yapmalı. Rampage setleri geri toplama adı altında yay kullanıyor, zaten encoder kullanamaz çünkü ortada motor yok ondan dolayı potansiyometre kullanıyor bu da sizin de dediğiniz hassasiyetinin bozuk olmasına sebep oluyor. Normal encoderlı bir setin hassasiyeti standart ayarlarda 1:1 dönüş yönüne sahip olur. İzlediğim videolarda Rampage'de dönüş hassassiyeti namına bir şey yok 400 derece çevirmelerde gereksiz ivmelenmeler yapıyor direksiyon üzerinde. Neyse çok uzatmayacağım, özetle alınmaz.

1692110820748.png

Rampage'e hak ettiği lafları edince çok mu sinirlendin ben mi anlamadım? @DarkSami

Hocam ben rampege direksiyon kullanıcısı olarak çok memnunum. Dgft yi öve öve 3K ettiniz 1.5klık şeyi. Rampage bayağı da iyi bence. Alınır bu ekonomiye göre. Sıfır manuel direksiyon almaya heveslenipte alamayan var sayenizde. Çok teşekkürler. İstediğiniz gibi beğenmeyin. Umurumda değil. Gerçek bu.

Hocam ben rampege direksiyon kullanıcısı olarak çok memnunum. Dgft yi öve öve 3k ettiniz 1.5k lık şeyi. Rampage baya da iyi bence. Alınır bu ekonomiye göre. Sıfır manuel direksiyon almaya heveslenipte alamayan var sayenizde. Çok teşekkürler.
DFGT'nin daha pahalı olması normal. En azından FFB var. Rampage'de ne malzeme kalitesi, ne de FFB var. DFGT'ye geçince çağ atlamış gibi hissedersiniz yüksek ihtimalle.

Hocam direksiyon setinde hassasiyet meselesi kişisel değildir. Veriler, tork değerleri, encoderlar ve bit değerleriyle ölçülür. Ayrıca en önemlisi bir setin Force feedback ile encoder içermesidir. Rehberimi okursanız nedenini anlarsınız. Amaç sadece düzgün çalışması değil işlevi. Direksiyon setinin ana işlevi yol tepkisini iletmesidir ve bunu da Force feedback ile yapmalı. Rampage setleri geri toplama adı altında yay kullanıyor, zaten encoder kullanamaz çünkü ortada motor yok ondan dolayı potansiyometre kullanıyor bu da sizin de dediğiniz hassasiyetinin bozuk olmasına sebep oluyor. Normal encoderlı bir setin hassasiyeti standart ayarlarda 1:1 dönüş yönüne sahip olur. İzlediğim videolarda Rampage'de dönüş hassassiyeti namına bir şey yok 400 derece çevirmelerde gereksiz ivmelenmeler yapıyor direksiyon üzerinde. Neyse çok uzatmayacağım, özetle alınmaz.

Hocam size de şunu diyeceğim. Yakınında 2. El satıcı olmayan ne yapacak? Nasıl güvenecek?

DFGT'nin daha pahalı olması normal. En azından FFB var. Rampage'de ne malzeme kalitesi, ne de FFB var. DFGT'ye geçince çağ atlamış gibi hissedersiniz yüksek ihtimalle.

Logitech DFGT apartmanı inletir 1-Çok eski kaçıncı el kim bilir 2

Logitech DFGT apartmanı inletir 1-Çok eski kaçıncı el kim bilir 2- Dişli sistemin hissiyatı kayışlıya göre çok kötü (Rampage de FFB olmadığını biliyorum bana dişli çok ucuz geliyor ama sağlamlığı farklı).
Çok sağlam bahane. DFGT kullanmamış olsam apartmanın titrediğine inanacağım.
1. FFB kısılan bir şey.
2. Eski evet ama direksiyon setleri genelde çok fazla kullanılmadığı için ya da kullanılsa bile bir süre kenara atıldığı için temiz bulmak basit.
3. Kayışlı sistem Rampage'da bile yok onu geçtim sistem bile yok.. Zaten kendiniz de belirtmişsiniz.

1. FFB kısılan bir şey.
2. Eski evet ama direksiyon setleri genelde çok fazla kullanılmadığı için ya da kullanılsa bile bir süre kenara atıldığı için temiz bulmak basit.
3. Kayışlı sistem Rampage'da bile yok onu geçtim sistem bile yok.. Zaten kendiniz de belirtmişsiniz.
Dfgt yi arkadaşımda denememe rağmen birşey anlamadım ffb den. Sadece vuruyordu. İtme değil. Tamam rampage de olmayabilir ama o vurma hissiyatı dibe vuruyo. Ayarlamamıza rağmen

1. FFB kısılan bir şey.
Bir de 22.00 dan sonra kullanın. İnsanlar şikayet etme ihtimali var

Onun tam olarak tek deneyişte uyum sağlaması için oyun içinde direksiyon sensini ayarlamanız gerekiyor. Ayrıca çok güzel bir direksiyon seti olduğunu belirtmek isterim, rampage yapıyor bu işi :D
Hocam çok güzel söylemiş.

Bir de 22.00'dan sonra kullanın. İnsanlar şikayet etme ihtimali var.

Sabahlara kadar gayet de kullandım. E dişlisini yağlamazsanız inletir tabii. Aldığım hafta yağladım 2 ay boyunca kullandım( G27'ye geçtiğim için sattım) evdekilerden gram şikayet duymadım normalde ses olsa hemen gelirler. Boşa övmeyin Rampage markasını( markaysa tabii).

Geri
Yukarı