Rampage X Horse PSU'dan gelen ses

TekAtanCupCake

Femtopat
Geçen hafta ayağımı kasaya çarptım ve son zamanlarda bir şey fark ettim. PSU'dan sanki arabaya ara gaz verince bir ses çıkar ya o ses tarzı bir şey çıkıyor. Bunun nedeni nedir? Önceden yoktu, tozlanmadan kaynaklı olabilir mi ya da çarptığım için, bu sesler sürekli olarak gelmiyor oyun oynarken geliyor özellikle güçlü oyunlarda ara ara geliyor.

Rampage X Horse 600W 80+ Bronze PSU.

Coil Whine sanırım, şaşırmadım. OCCT ile en az 30 dakika Power testine sokar mısın sistemi?

Nasıl yapacağım düzgün gösteren bir video bulamadım Coil Whine sesine baktım fakat benimkisi böyle değil.
Coil Whine sanırım, şaşırmadım. OCCT ile en az 30 dakika Power testine sokar mısın sistemi?

Yaptım fakat anında crash yedi.

Hocam 3D test yaptım fakat 30 saniye olmadan yine o ses çıktı korkudan kapadım.

Hocam sanırım ekran kartından bu ses geliyor 4000RPM'e çıktığını gördüm az önce.
Sorun PSU'da değil ekran kartındaymış aniden hızlanıyor fanı yük altındayken sonra eskisi gibi oluyor.

Son düzenleme:
Hocam sanırım ekran kartından bu ses geliyor 4000RPM'e çıktığını gördüm az önce.
Sorun PSU'da değil ekran kartındaymış aniden hızlanıyor fanı yük altındayken sonra eskisi gibi oluyor.
Sorun ekran kartından kaynaklanıyor olma ihtimali var o zaman, bu ses performansa etki etmez. Seni rahatsız ediyorsa garantiye göndermeyi dene istersen.

Sorun ekran kartından kaynaklanıyor olma ihtimali var o zaman, bu ses performansa etki etmez. Seni rahatsız ediyorsa garantiye göndermeyi dene istersen.

Eğer ileride sorun çıkarmayacaksa göndermeye gerek yok diye düşünüyorum zaten kulaklık taktığım için 0 ses duyuyorum bugün şans eseri fark ettim.
Bu ses performansa etki etmez. Rahatsız ediyorsa garantiye göndermeyi deneyin.

Peki ileride sıkıntı çıkarır mı tozdan olabilir diye düşünüyorum aldığımdan beri temizlemedim.

Eğer ileride sorun çıkarmayacaksa göndermeye gerek yok diye düşünüyorum zaten kulaklık taktığım için 0 ses duyuyorum bugün şans eseri fark ettim.
Coil Whine sorunlara yol açmaz, ileride ekran kartında arıza oluşursa Coil Whine'den şüphelenme.
Peki ileride sıkıntı çıkarır mı tozdan olabilir diye düşünüyorum aldığımdan beri.
Tozdan kaynaklı Coil Whine olmaz diye biliyorum, ancak uzun süredir temizlenmiyorsa temizlemekte fayda var.

Geri
Yukarı