Ramtech Bilgisayar alışverişim

Makaleler
5
Yer
elazığ
Kendime yeni bir bilgisayar toplama kararı aldım, TurboX ve Casper marka bilgisayarım vardı ikisinin parçalarında yeni bir bilgisayar toplayayım dedim. Topladım fakat G31 çok yavaş gelmeye başladı. İnternette Ramtech Bilgisayar diye satıcı buldum aradım konuştum, 250 TL'ye G41 anakart 4GB Kingston DDR3 RAM ve Q6600 istedim. Elimde Q6600 kalmadı dedi Q8200 gönderdi sağ olsun çok da kaliteli şekilde paketlemiş. Direkt bilgisayarıma montajını yaptım satıcıdan ürün alacaklara tavsiyem arayıp konuşun pazarlık da yaptık başta 300 dedi 5 dk sonra 250'ye anlaştık.
Fotoğrafları da azıcık aşağı bıraktım :) Fanı soranlar olacak ise stok fanın üstündeki fanı söküp Xigmatek fan taktım ısı değerleri gayet iyi.
10 dakika Prime95 testi de yaptım buyurun;

ramtechpri.PNG

WhatsApp Image 2018-08-10 at 08.52.49.jpegramtech1.PNGramtech12.PNGramtech3.PNGramtech4.PNGramtech5.PNGramtech6.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke anakartı P5K yada P5Q alsaydın. 4 Ram slotu işine çok yarardı :)

Bak yine aklımı karıştırdın. Laptop mu alayım yoksa pc mi yükselteyim kararsız kaldım :'(

Keşke anakartı P5K yada P5Q alsaydın. 4 Ram slotu işine çok yarardı :)

Bak yine aklımı karıştırdın. Laptop mu alayım yoksa pc mi yükselteyim kararsız kaldım :'(
Masaüstü yükseltme taraftarıyım satın aldığım anakart'ın herhangi markası felan da yok zaten,ama sıfır galiba toz bile yoktu . İlk başta G41M-Combo almıştım bilgisayarcıdan çalışmadı adama 4 ayda geri verdim P5QG41 vardı fakat G41M-Combo gibi olur diye almadım. Bu satıcıyla konuştum 250 TL'ye Q8200 4GB DDR3 RAM +G41 Anakart satın aldım tavsiyemdir.

Masaüstü yükseltme taraftarıyım satın aldığım anakart'ın herhangi markası felan da yok zaten,ama sıfır galiba toz bile yoktu . İlk başta G41M-Combo almıştım bilgisayarcıdan çalışmadı adama 4 ayda geri verdim P5QG41 vardı fakat G41M-Combo gibi olur diye almadım. Bu satıcıyla konuştum 250 TL'ye Q8200 4GB DDR3 RAM +G41 Anakart satın aldım tavsiyemdir.

P5Q, şuanki MSİ'ın GodLike versiyonu gibi.

4'lü RAM slotu, DDR3 destekli. Tüm C2Q, Core Extreme falan hepsini destekliyor. USB falan. Tam canavar.

Bende araştırayım bakalım. Kendime göre bulabilecekmiyim...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı