RAM'ya da ekran kartı kullanımı artınca cızırtı gelme sorunu

Mmtern

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi RAM'ya da ekran kartı kullanımı, hangisi emin değilim, arttığında cızırtı sesi geliyor. Kulaklık taktığımda kulaklıktan, takmadığımda bilgisayar hoparlöründen bu ses geliyor. Coil whine sorunu olduğunu düşünmüyorum çünkü bilgisayarım eski olmasına rağmen bu sorunla 1-2 ay içinde karşılaşmaya başladım. Özellikle herhangi bir tarayıcıyı açtığımda bu cızırtı çok yüksek seviyede oluyor, öyle ki bir video izlemeyi denediğimde cızırtı sesinden videoyu duyamıyorum hatta bazen tarayıcının komple sesi gidiyor. Bir örnek daha verecek olursam Discord'da bir ses kanalındayken Spotify'da şarkı açtığımda ses hem cızırtılı geliyor hem de bilgisayarım inanılmaz yavaşlıyor. İşlemcim i7-5700HQ, ekran kartım GTX 960M, 8 GB RAM'im var. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
AIDA64 programını indirip işlemciyi bir 30 dakika zorlayın eğer cızırtı gelmezse aynı programda RAM'i zorla eğer ondanda gelmezse FurMark testi yapıp ekran kartını zorla böylece bu sesin neden geldiğine emin olup buraya yazarsan ona göre yardım edebilirim :)

AIDA64 programını indirip işlemciyi bir 30 dakika zorlayın eğer cızırtı gelmezse aynı programda RAM'i zorla eğer ondanda gelmezse FurMark testi yapıp ekran kartını zorla böylece bu sesin neden geldiğine emin olup buraya yazarsan ona göre yardım edebilirim :)
CPU ve GPU'umu zorladım ve iki seferde de hiçbi sorun, cızırtı yaşamadım. Yukarıda yazdığım gibi Spotify'dan bir şarkı açıp, Discord'da sese girip, Youtube'dan video açtığımda yine cızırtı oldu. Donanımsal bir sorundan çok yazılımsal bir sorun olabilir mi acaba? Her tarayıcıyı ve Discord'u kaldırıp tekrar kurmak da bir fayda sağlamadı.

Sanmıyorum çünkü hem kulaklık taktığımda da aynı sorun var hem de sorun sadece cızırtı değil aynı zamanda bilgisayar da sıkışıyor.
Bilgisi olan var mı? Sorun hala devam ediyor. CPU kullanımı arttığında her şey çok yavaşlıyor ve sesler cızırtılı geliyor.

Son düzenleme:
Merhaba sorunu çözebildiniz mi? Benzer sorun bende de mevcut.

Sorun kendiliğinden çözüldü. Büyük ihtimalle 5-6+ yıllık bir bilgisayar olduğu için yüklenildiğinde zorlanma yaşıyor. Şu an bilgisayar, daha basit işlemler yapan birinde ve bu sorunu yaşamıyor. Ben yine de bilgisayarınızı temizlemenizi önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı