Rapid ile SATA SSD'de 2600/2400 hız mümkün mü?

misterscofield

Kilopat
Yer
İstanbul
Samsung 840 EVO 120GB'lik bir SSD'ye sahibim.
Kendi yazılımından yaptığım test sonucu 550/510 değerleri almıştım ancak Rapid yazılımını aktifleştirdikten sonra olağanüstü bir şekilde SATA SSD'im 2600/2400 gibi değerler verdi. Bu mümkün mü olabilir mi?

Evet mümkün. RAM'iniz ne kadar iyiyse değerler o kadar yüksek olur. Benim aldığım değerler:

1.PNG

HDD için yapılabilir mi?
Hayır maalesef.
2133MHz 4 GB RAM mevcut. Peki bu ssd'nin ömrünü ne kadar kısaltır?
SSD'nin ömrüne etki etmiyor hocam. Okuma/yazma işlemi yaparken RAM'i önbellek olarak kullanıyor sadece. Dezavantajı RAM kullanımınız biraz artıyor mesela bende 16 GB RAM varken 1,5-2 GB kullanıyordu. RAM boyutuna göre kendine alan ayırıyor.

Hayır maalesef.

SSD'nin ömrüne etki etmiyor hocam. Okuma/yazma işlemi yaparken RAM'i önbellek olarak kullanıyor sadece. Dezavantajı RAM kullanımınız biraz artıyor mesela bende 16 GB RAM varken 1, 5-2 GB kullanıyordu. RAM boyutuna göre kendine alan ayırıyor.

Bildiğim kadarıyla ömrü kısalıyordu ama öyle değilse ne güzel, peki bu yazılımı diğer SSD markalarında da çalıştırabilir miyim?

Bildiğim kadarıyla ömrü kısalıyordu ama öyle değilse ne güzel, peki bu yazılımı diğer SSD markalarında da çalıştırabilir miyim?
Her markanın kendi yazılımı içinde var ama isimleri değişik. Sadece Samsung SSD'lere müdahale edebilir o program.

Hayır maalesef.

SSD'nin ömrüne etki etmiyor hocam. Okuma/yazma işlemi yaparken RAM'i önbellek olarak kullanıyor sadece. Dezavantajı RAM kullanımınız biraz artıyor mesela bende 16 GB RAM varken 1,5-2 GB kullanıyordu. RAM boyutuna göre kendine alan ayırıyor.
Hocam 860 Evo aldım Windows kurup kullanmak için, 16GB 3000MHz RAM'im var. RAM'in kullanımı performansı kötü yönde fark edilecek şekilde etkiliyor mu yoksa o kadar da bir etki olmuyor mu? Yapmamı önerir misiniz?

Hocam 860 Evo aldım Windows kurup kullanmak için, 16GB 3000MHz RAM'im var. RAM'in kullanımı performansı kötü yönde fark edilecek şekilde etkiliyor mu yoksa o kadar da bir etki olmuyor mu? Yapmamı önerir misiniz?
Ederim hocam baya fark ettiriyor. Olumsuz bir yönünü görmedim, en son çıkan güncel oyunların hepsini oynadım nerdeyse. RAM'i max 11-12 GB kullanıyorlar.

Evet oyunlar öyle fakat ben 3D render ve video render/edit gibi işler yapıyorum o anlarda nasıl bi' etkisi olacak onu bi' test eder öyle karar veririm. Teşekkürler bilgi için.
Ederim hocam baya fark ettiriyor. Olumsuz bir yönünü görmedim, en son çıkan güncel oyunların hepsini oynadım nerdeyse. RAM'i max 11-12 GB kullanıyorlar.
Hocam tekrar merhaba, test ettim performans testi boyunca RAM kullanımım %25 üstüne çıkmadı. Sonuç ise 3873 MB/s okuma, 3523 MB/s yazma şeklinde oldu. Gerçekten inanılmaz bir performans. Kesinlikle tavsiye ediyorum herkese.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı