Raporlu iken sınava girilmezse ne olur?

iboayas

Yoctopat
Daha fazla  
Carsamba günü maçta ayağım burkulmustu cuma günü doktora gittim ayağım kırılmış alçıya alındı ve 20 gün rapor verildi ama bu hafta sınavlar başlıyor. Sınavlara girmek için raporun bitmesini beklersem okul bitiyor. Raporumdan dolayı sınavlara girmesem hocalarin g girme hakki var mı? Raporluyum sonuçta bilerek girmemezlik etmiyorum detayları bilen varsa açıklayabilir mi?

Normalde sınava giremeyenler için telafi sınavı olur ama sız okul bıtene kadar gıtmezseniz g girilecek.

Ve 20 gün devamsızlıgıda doldurursan sınıfta kalma ıhtımalın var bunun ıcın farklı bır rapor falan var tam bılmıyorum herhangı bır hocayla müdürle falan konsuun bence

Raporunuz olduğu için telafi sınavına gireceksiniz. Okulunuzda özel bir uygulama yoksa rapor bitiminde size sınav yapılacaktır. Dekanlığı veya bölüm sekreterliğini arayıp görüşün. Size net bir bilgi verilecektir. 20 gün rapor veren öğrencim hiç olmadı. Sonucu da buraya yazın lütfen. Geçmiş olsun.

Carsamba günü maçta ayağım burkulmustu cuma günü doktora gittim ayağım kırılmış alçıya alındı ve 20 gün rapor verildi ama bu hafta sınavlar başlıyor. Sınavlara girmek için raporun bitmesini beklersem okul bitiyor. Raporumdan dolayı sınavlara girmesem hocalarin g girme hakki var mı? Raporluyum sonuçta bilerek girmemezlik etmiyorum detayları bilen varsa açıklayabilir mi?

Telafi sınavı olur. 20 gün biraz uzun bir süre. Ancak bu raporluyken haftaya diyelim telafi sınavlar için sana ayarlandı gidip sadece sınav olup çıkarsın. Eğer durum çok kötüyse o zaman da beklemekten başka çaren yok. Zaten bununla alakalı okullar duruma göre haber veriyor. Net cevap için okul müdür yardımcısı ya da sınıf öğretmenin ile iletişime geç. Zaten haberleri vardır.

Dediginiz gibi hocalara bagli ama yonetmelige gore rapor gerekiyor yoksa sinav G girilir telafiye giremezsin.
Aile izin belgesi de ise yaramiyor diye biliyorum.

Evet, rapor gerekiyor. Ben rapor alamayacak durumdaydım hoca da anlayışla karşılamıştı. 9 yıl önce falan tabii hocaların inisiyatifi daha fazlaydı o zaman. G girilmesi normal yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı