RAR dosyasından virüs bulaşır mı?

emre.qsh

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, az önce bir RAR dosyası indirdim ve içini açtım baktığımda içinde 2-3 tane resim dosyası ve EXE vardı. Ben de şüphelendiğim için VirusTotal'dan tarattım ve virüslü bir dosya olduğunu gördüm biraz korktum açıkçası. Sizce virüs bulaşmış mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, az önce bir RAR dosyası indirdim ve içini açtım baktığımda içinde 2-3 tane resim dosyası ve EXE vardı. Ben de şüphelendiğim için VirusTotal'dan tarattım ve virüslü bir dosya olduğunu gördüm biraz korktum açıkçası. Sizce virüs bulaşmış mıdır?

En fazla virüs bulaştıran dosya türlerinden biri.

Evet RAR dosyasından virüs bulaşabilir VirüsTotal görüntüsünü atar mısın?

Merhaba arkadaşlar, az önce bir RAR dosyası indirdim ve içini açtım baktığımda içinde 2-3 tane resim dosyası ve exe vardı. Ben de şüphelendiğim için VirusTotal'dan tarattım ve virüslü bir dosya olduğunu gördüm biraz korktum açıkçası. Sizce virüs bulaşmış mıdır?

Exe'yi açmadıysanız bir şey olmaz ancak bir taratın derim.

Exe'yi açmadı isen bulaşmaz bu arada virüsler genelde şifreli rar dosyalarından bulaşır haberin olsun virüs programları şifreli rar dosyalarını açamıyor ve bu yüzden tarama yapamıyor.

Exe'leri açmadığınız sürece bir şey olmaz. Virüsü tetikleyen bir şey olmadığı sürece açılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı