Rar'dan çıkarma işleminin yavaşlaması

sonerekinci

Hectopat
Yer
İstanbul Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Herkse iyi geceler. Geçtiğimiz hafta yeni bir sistem topladım. Parçalar oldukça yüksek seviyelerde vs ama bilgisayar şaşılıcak derecede yavaş.

• Amd fx 8350 işlemcim var,
  • asus r9 270x ekran kartı ,
  • M5a97 LE R2.0 Anakartım,
  • thermaltake ELEMENT T 700W MidT aTX ,
  • ramlerim corsair 2x4 1600 mhz,
  • sabit diskim WD black 7200 rpm.

Sorunum: rarda sıkıştırlmıs bir 25 gb lik bir oyunu 18 dakikada pc'ye çıkardı. Eski bilgisayarımda bunun yarısı kadar sürmüyordu ve rardan çıkarma sırasında googlede sayfa acmak yeni sekme açmak gibi işlemler tam bir işkence haline dönüştü. Bunun sebebi ne acaba bilen var mı?

Eski bilgisayarımdan ram'lerle hd kullanıyorum. Geri saydığım her şey yeni alındı acaba ramlerden dolayı mı oluyor? Yada anakart bu sisteme zayıf kaldıgından mı ? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizi ( Memtest ve Hdtune ) programlari ile test ediniz. Anakart`in zayif kalmasi gibi bir sorun olamaz. Testleri yaptiktan sonra buraya cikan sonuclarin ekran görtüntüsü ekleyiniz.

Bu tür yavaşlıklar ya ramlerden kaynaklanır (ki ramleriniz gayet iyi) ya da HDD'den. WD Caviar Black serisi çok iyi veri aktarımı konusunda. Ben işletim sisteminizden kaynaklandığını düşünüyorum.

EDIT: HDD'niz SATA 6GB/s portuna mı bağlı ?

İşletim sisteminiz nedir? Görev yöneticisinden işlemciyi ve RAM'i neyin kullandığına bakar mısınız? İşlemci sıcaklığını da kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı