Çözüldü Rasbian OS internete bağlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali998

Centipat
Daha fazla  
Bu sorunu yaşadığım zaman SD karta bir daha Rasbian yazdırdım ve düzeldi. Oldu deyip tam yerine koyacaktım, bir sıkıntı var mı diye bir daha bakmak istedim ve o an Wi-Fi'ya bağlanmadı. Routerları algılıyor ama birine bağlanmaya çalışınca hiçbir şey olmuyor, ifconfig yazınca wlan0'ı görüyor, şifreyi giriyorum (Kesinlikle doğru girdim, eminim.) ama bağlanmıyor. İnxi indirmedim. @Arsenik @gen2

Çözüm
Şunu dene, wpa_supplicant.conf dosyasının içeriğini bununla değiştirmen gerekebilir.

[CODE title="Deneme"]ctrl_interface=DIR=/var/run/wpa_supplicant GROUP=netdev
update_config=1
country=TR

network={
ssid="SSID"
psk="şifre"
key_mgmt=WPA-PSK
}[/CODE]
Onu kontrol etmiştim, her şey olması gerektiği gibi.
Tamam sorunu çözdüm, dhcpcd servisini başlattım. Daha doğrusu dhcpcd servisini kapatıp açtım.
Bu sorunu yaşadığım zaman SD karta bir daha Rasbian yazdırdım ve düzeldi. Oldu deyip tam yerine koyacaktım, bir sıkıntı var mı diye bir daha bakmak istedim ve o an Wi-Fi'ya bağlanmadı. Routerları algılıyor ama birine bağlanmaya çalışınca hiçbir şey olmuyor, ifconfig yazınca wlan0'ı görüyor, şifreyi giriyorum (Kesinlikle doğru girdim, eminim.) ama bağlanmıyor. İnxi indirmedim. @Arsenik @gen2
Ülke kodunu ayarlaman gerekiyor sanırım.

Şunu dene, wpa_supplicant.conf dosyasının içeriğini bununla değiştirmen gerekebilir.

update_config=1
country=TR

network={
ssid="SSID"
psk="şifre"
key_mgmt=WPA-PSK
}[/CODE]

update_config=1
country=TR

network={
ssid="SSID"
psk="şifre"
key_mgmt=WPA-PSK
}[/CODE]
Tamam sorunu çözdüm, dhcpcd servisini başlattım. Daha doğrusu dhcpcd servisini kapatıp açtım.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı