Raspberry Pi 4 8 GB Minecraft sunucusu için uygun mudur?

Anlıyorum. Öncelikle attığınız linkteki rehber, SoC sistemler için uygun değil. Bunu kavradıktan sonra lütfen bana geri dönüş yapın. Eğer ben haklıysam lütfen mesaja dönüş yapmayınız. İyi forumlar.
Attığım rehber, sanallaştırma çalıştıran sistemler için uygundur, SoC ile ilgili bir şey yazmadım.
Ve SoC nedir bilmeye gerek duymam, sanallaştırma ve Sanal bilgisayarın ne olduğunu kavrayın, ve öyle yazın, hali hazırda sanal makine de açık sunucum var, tıkır tıkır işliyor.
Yani aşırı kasar diyorsunuz? Peki alternatif olarak ne önerirsiniz az güç tüketen 7/24 açık bir sunucumun olması gerek.
Hem zaten @Exinie hocam altarnatif sormuş, altarnatifi sundum sadece.
Gidipde raspberry pi gibi bir System on Chip'e MineOS kursun demiyordum hocam, yanlış anlaşılmış sanırım. Benim dediğim SoOW için. Yani PC ya da sanal PC.

Son düzenleme:
Raspberry Pi 4'ün işlemcisi güçsüz olduğundan vazgeçtim, eğer başka bir alternatif yok ise masaüstü bilgisayarımı sunucu yapacağım. :/

Raspberry Pi 4'ün işlemcisi güçsüz olduğundan vazgeçtim, eğer başka bir alternatif yok ise masaüstü bilgisayarımı sunucu yapacağım. :/
Sisteminizi ve kaç kişi düşündüğünüzü yazar mısınız hocam, ben sunucumu evde eski bir pc vardı ona geçireceğim mesela.
Eğer varsa öyle yapabilirsiniz.
Yok ise 2 GB ram 1-2 çekirdek işlemci 10-20 GB alan yeter.

Attığım rehber, sanallaştırma çalıştıran sistemler için uygundur, SoC ile ilgili bir şey yazmadım.
Ve SoC nedir bilmeye gerek duymam, sanallaştırma ve Sanal bilgisayarın ne olduğunu kavrayın, ve öyle yazın, hali hazırda sanal makine de açık sunucum var, tıkır tıkır işliyor.
Gerçekten komik. Lütfen yazdıklarınızı bir daha okuyun. Sizde ne kadar saçma bir yorum olduğunun farkına varacaksınız. Daha SoC hakkında bilgisi olmayan adamın sunucu işletiyorum diye burada mesaj atması cidden gülünç.

Sisteminizi ve kaç kişi düşündüğünüzü yazar mısınız hocam, ben sunucumu evde eski bir pc vardı ona geçireceğim mesela.
Eğer varsa öyle yapabilirsiniz.
Yok ise 2 GB ram 1-2 çekirdek işlemci 10-20 GB alan yeter.

Minimum 5 - 10 kişi girecek, maksimum 30 gibi bir şey. Sunucuyu açmaya karar verdiğim sistem:

RX 5500 XT
Ryzen 5 2600
A320M PRO-E
16 GB 3200MHz RAM
700W Cougar PSU
CentOS 8

@Exinie hocam sizinle nereden iletişime geçebilirim bu siteden mesaj atmayı bulamadım da
Minimum 5 - 10 kişi girecek, maksimum 30 gibi bir şey. Sunucuyu açmaya karar verdiğim sistem:

RX 5500 XT
Ryzen 5 2600
A320M PRO-E
16 GB 3200MHz RAM
700W Cougar PSU
CentOS 8
hocam sizinle iletişime geçmek istiyorum birkaç şey sormam gerekiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı