Raspberry Pi 4 model B hafıza kartının yeri bozuk

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Arkadaşlar merhaba, bugün 2. el Raspberry Pi 4 model B aldım. Bu şekilde olduğunu bilerek aldım. Bende Pi 2 model B'de vardı seviyorum bunları kullanmasını. Alırken sadece typc kabloya bağladım ışıkları yanacak mı diye kırmızı sarı ışıklar yandı daha sonra satın aldım. Micro USB içinde dönüştürücü satın aldım fakat bu hafıza kartı yerinde sorun var. Buraya başka bir soket mi lehimlemem gerekir acaba görüntü verecek mi diye? İşletim sistemi yüklü hafıza kartını o bacaklara değdirsem ona göre uğraşsam olur mu yine algılar mı? Resimleri ekledim kart böyle biraz ezilmiş ama baktığım kadarıyla herhangi bir minik parça eksik göremedim. Hafıza kartı bağlamasamda görüntü gelir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20231015_130911.jpg
    IMG_20231015_130911.jpg
    231,9 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20231015_130859.jpg
    IMG_20231015_130859.jpg
    163,3 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
A2 desteki mikro sd kart kullanabilirsin. Yeterince hızlı oluyor. Veya kaliteli bir flux kullanmak lazım böyle ince lehimleme için.
Hocam bende Pİ 2 de vardı onda kullanıdğım hızlı olan SD kartlardan vardı onu kullancağım. Parmağımla bastırdım hafıza kartını görüntü aldım cihazdan bu arada. Hafıza kartı olmadan da Bios tarzı karekod olan falan bir arayüz açıyor elimde pi2 için olan retropie hafıza kartı vardı onunlada görüntü geldi okudu hafıza kartını. Acaba düzeltmeye çalışsammı diye düşündüm ama sert duruyor yamukluk hiç ellemedim.

Hocam bende Pİ 2 de vardı onda kullanıdğım hızlı olan SD kartlardan vardı onu kullancağım. Parmağımla bastırdım hafıza kartını görüntü aldım cihazdan bu arada. Hafıza kartı olmadan da Bios tarzı karekod olan falan bir arayüz açıyor elimde pi2 için olan retropie hafıza kartı vardı onunlada görüntü geldi okudu hafıza kartını. Acaba düzeltmeye çalışsammı diye düşündüm ama sert duruyor yamukluk hiç ellemedim.
Lehimler sağlammış. Kapak düşmüş galiba sadece. Soket alıp kapaığnı takmayı deneyebilirsin.
Olursa:
Yalnız pinler metal kapağa değmesin. Yoksa kartı süren çipi yakabilir.

Son düzenleme:
Lehimler sağlammış. Kapak düşmüş galiba sadece. Soket alıp kapaığnı takmayı deneyebilirsin.
Olursa:
Haklısınız hocam az öncede hafıza kartına Rasbian kurdum belki görüntü verir ama açılmaz işletim sistemi diye elimle hafıza kartını sokete oturtup bastırdım rasbian kurulum ekranından sonra hemen masaüstü açıldı sanıyorum ki masaüstüde geldiyse fiziksel bir arızası yoktur donanımsal olarak yani sadece devre kartı yamulmuş o kadar. O hafız akartını yenilesem iyi olur haklsınız düzgün bir işçilik lazım aslında oraya.

Olursa:
Yukardaki yaylı. Pi4 yaysız soket:
Bu da yaylıymış. Neyse uyması için yaysız soket gerekiyor.

Yukardaki yaylı. Pi4 yaysız soket:
Bu da yaylıymış. Neyse uyması için yaysız soket gerekiyor.
Anladı hocam ona dikkat ederim öyle alırım teşekkür ederim. Çalıştı ya şuan o bana yeter bunlardan alır düzgünce lehim yapaibikirsem kulanırım.

Geri
Yukarı