Raspberry Pi diagnostics sonuçları

Alpaslan64

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar. Uzun zamandır Raspberry Pi kullanıyorum ve SD kartını hiç değiştirmedim. Son zamanlar artık bayağı bir yavaşlamıştır. Bende SD kart hız testine girdim. Kendi içinde yüklü olan bir yazılım. Sonuçlar bayağı kötü çıktı. En son 1 hafta önce format atmıştım. Sanırım yeni SD kart alacağım. Sizin başka çözüm öneriniz var mı?
Diagnostics sonuçları: rpdiags.zip
VirusTotal link tarama sonucu: VirusTotal
VirusTotal dosya tarama sonucu: VirusTotal
(VirusTotal sonuçlarını paylaşmak THT forumundan alışkanlık oldu kusura bakmayın.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi Raspberry Pi'yi kullanıyorsunuz? Okuma yazma hızı yüksek bir SD kart almanızı tavsiye ederim. Diagnostics sonuçlarında öyle çok kötü bir şey göremedim.

Proje vs. yapacaksanız alınır. Normal bilgisayar gibi kullanmak için pek uygun değil. Pi 4 4GB modelini kullanıyorum. Overclock yapılarak belki biraz daha iyi hale getirilebilir günlük kullanım için.

Proje vs. yapacaksanız alınır. Normal bilgisayar gibi kullanmak için pek uygun değil. Pi 4 4 GB modelini kullanıyorum.

Mesela bir baba çocuğuna EBA için bilgisayar alacak, ben düşünmeden Pi 4 8 GB olan modelini önerirdim. Koruma kılıfı ile vs. 1000 lira falan oluyor sanırım. SD kartıda 64 GB'lık okuma yazma hızı yüksek olan bir şey alırsa bayağı iyi gider. Hem arada LoL ve CS:GO'da atabilirler :D

Okuma yazma hızı yüksek bir SD kart almanızı tavsiye ederim.
Marka olarak önerebilceğiniz bir şey var mı? Ben Sandisk 16 GB kart kullanıyordum. https://www.hepsiburada.com/sandisk...-XBMaiVZTTAngWy0Xu2Z2quXE-_KJ7mwaAupdEALw_wcB
Mesela bir baba çocuğuna EBA için bilgisayar alacak, ben düşünmeden Pi 4 8 GB olan modelini önerirdim. Koruma kılıfı ile vs. 1000 lira falan oluyor sanırım. SD kartıda 64 GB'lık okuma yazma hızı yüksek olan bir şey alırsa bayağı iyi gider. Hem arada LoL ve CS:GO'da atabilirler :D
O kadar değil. EBA canlı ders uygulamasının Linux desteği çok yaygın değil. Kullanmak için Zoom yüklü olması gerekiyor. Zoom uygulamasının ARM mimarisine uygun sürümü yok. Ayrıca işletim sistemi CS:GO ve LoL için uygun mu bilemedim.

Zoom
Zoom uygulama olarak kullanılamıyor maalesef. Tarayıcıdan kullanmak mümkün. Eğer CS:GO ve LoL konusunda ciddiyseniz açamıyor. Açsa da oynatmaz zaten.

Marka olarak önerebileceğiniz bir şey var mı? Ben SanDisk 16 GB kart kullanıyordum. https://www.hepsiburada.com/sandisk...-XBMaiVZTTAngWy0Xu2Z2quXE-_KJ7mwaAupdEALw_wcB

O kadar değil. EBA canlı ders uygulamasının Linux desteği çok yaygın değil. Kullanmak için Zoom yüklü olması gerekiyor. Zoom uygulamasının ARM mimarisine uygun sürümü yok. Ayrıca işletim sistemi CS:GO ve LoL için uygun mu bilemedim.

Raspberry Pi 4 8 GB olan versiyonu alırsan ve içine Windows 7/10 veya normal Raspberry sürümünü kurarsan neden olmasın?
SD Kart olarak:https://www.hepsiburada.com/sandisk...s-032g-gn3mn-p-HBV0000084R79?magaza=cephersey

Zoom

Zoom uygulama olarak kullanılamıyor maalesef. Tarayıcıdan kullanmak mümkün. Eğer CS:GO ve LoL konusunda ciddiyseniz açamıyor. Açsa da oynatmaz zaten.

Oynanıyor hocam. Pi 4 8 GB olan versiyonuna kur Windows 7'yi, bakalım neler yapıyor :)

Geri
Yukarı